افسردگی و اضطراب دو عامل بروز حمله قلبی

افسردگی و اضطراب دو عامل بروز حمله قلبی

افسردگی، اضطراب، خشم و انزوای اجتماعی، سلامت قلب و عروق را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. عوامل روانی از جمله استرس و افسردگی عامل مهمی در بروز علائم قلبی و عروقی به ویژه حمله قلبی است و سلامت قلب و عروق را تحت تأثیر قرار می دهد. مسائل روانی اغلب در هم تنیده شده اند و ابتلا به هر کدام از آنها احتمال رواج دیگری را نیز افزایش می دهد.

برای حفاظت از قلب در برابر استرس و افسردگی، انجمن قلب آمریکا نکاتی را پیشنهاد می کند:

با شناسایی منبع استرس یا افسردگی خود می توانید راه ‌هایی برای کنار آمدن با آن پیدا کنید. ممکن است نیاز به روان ‌درمانی داشته باشید.

بهتر است از عاداتی سالم مانند پیاده‌ روی روزانه استفاده کنید، اما در این باره عجله نداشته باشید. اگر می‌ خواهید به ورزش کردن روی بیاورید، پیشنهاد می شود به ‌تدریج ورزش را شروع کنید و یک ‌باره فشار زیادی به خودتان نیاورید تا به یک برنامه ورزشی سخت ‌گیرانه برسید.

 هنگامی که تحت استرس هستید، به خوردن تنقلات ناسالم روی نیاورید. طرح غذایی سالم ‌تری را برای خود بریزید.

هر بار یک تغییر برای رسیدن به سبک زندگی سالم را انجام دهید و تلاش نکنید یک ‌باره تغییرات متعددی را ایجاد کنید. این نکات به‌ خصوص اگر بخواهید سیگار را ترک کنید، مصداق دارد. ترک سیگار تغییری عمده و کاری مشکل است.

در نهایت باید از خودتان مراقبت کنید تا چرخه احساس افسردگی را بشکنید. برای انجام این کار می ‌توانید کاری سازمان‌ یافته برای مثال رفتن کلاس یوگا یا تمرینات تای چی را انجام دهید یا کارهایی که بتوان آن را در هر جایی انجام داد برای مثال چند دقیقه مراقبه، گوش کردن به موسیقی یا خواندن کتاب. ورزش هایی مثل یوگا همراه با آرام سازی پیشرونده عضلانی، تصویرسازی ذهنی، تمرینات تنفس عمیق و … مهره اصلی رهایی از اسرتس محسوب می شود.

به اندازه کافی بخوابید. کمبود خواب می تواند خلق و خوی شما، سطح هوشیاری ذهنی، سطح انرژی و سلامت جسمی را تحت تاثیر منفی قرار دهد.

تیم تخصصی سایک نیوز


telegram2 files