زمان انتشار دفترچه‌های سؤالات آزمون سراسری اعلام شد.

زمان انتشار دفترچه‌های سؤالات آزمون سراسری اعلام شد.

سایک نیوز به نقل از ایسنا: سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار دفترچه‌های سؤالات آزمون سراسری پس از جمع آوری پاسخ‌نامه‌ها خبرداد.

دکتر علی صدر با اعلام این خبر تأکید کرد: به منظور آرامش خاطر خانواده داوطلبان و جلوگیری از سوءاستفاده برخی از شبکه‌های کلاهبرداری، دفترچه سؤالات هر آزمون پس از اطمینان از جمع‌آوری پاسخنامه‌ها منتشر خواهد شد.

سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: داوطلبان با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به دفترچه سؤالات آزمون سراسری دسترسی پیدا می‌کنند و نیازی به مراجعه به سایر مؤسسات نخواهند داشت.

در نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲، داوطلبان گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی دو دفترچه و پرسشنامه دارند، دفترچه اول ریاضی شامل ۴۰ سوال و ۷۰ دقیقه وقت برای پاسخگویی و دفترچه دوم شامل سؤالات شیمی و فیزیک شامل ۳۵ سوال و ۴۵ دقیقه وقت برای پاسخگویی، شیمی ۳۰ سؤال و ۴۵ دقیقه و در مجموع داوطلبان باید به ۱۰۵ سوال در ۱۴۵ دقیقه پاسخ دهند.

پرسشنامه داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی یک دفترچه زیست شناسی شامل ۴۵ سوال و ۴۵ دقیقه دفترچه دوم سؤالات فیزیک شامل ۴۰ سؤال با ۴۰ دقیقه وقت و سؤالات شیمی شامل ۳۵ سؤال و ۳۵ دقیقه وقت، دفترچه سوم شامل سؤالات ریاضی با ۴۰ سؤال و زمین شناسی با ۱۵ سؤال است.

این داوطلبان هم در مجموع باید به ۱۵۵ سؤال در ۱۸۰ دقیقه  پاسخ دهند. داوطلبان آزمون بهیاری هم یک دفترچه دیگر پرسشنامه دارند که دارای ۳۰ سؤال است و باید در ۲۰ دقیقه پاسخ دهند.

داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی دو دفترچه دارند، دفترچه یک شامل سؤالات ریاضی ۲۰ سؤال و ۳۰ دقیقه و سؤالات زبان و ادبیات فارسی ۳۰ سؤال و ۳۰ دقیقه و سؤالات علوم اجتماعی و روانشناسی ۳۰ سوال و ۲۵ دقیقه برای پاسخگویی است.

همچنین دفترچه دوم شامل سؤالات زبان عربی ۲۰ سوال و ۲۰ دقیقه، سؤالات تاریخ و جغرافیا ۲۵ سوال و ۲۰ دقیقه و سؤالات فلسفه و منطق ۲۹ سوال و ۲۰ دقیقه، سؤالات اقتصاد شامل ۱۵ سؤال و ۱۵ دقیقه است. این داوطلبان در مجموع ۱۶۰ سؤال دارند که باید در ۱۶۰ دقیقه به آن پاسخ دهند.

داوطلبان در گروه آزمایشی زبان های خارجی یک دفترچه با یک پاسخنامه مجزا دارند که شامل آزمون اختصاصی زبان های انگلیسی، آلمانی و فرانسوی روسی و ایتالیایی است. این دفترچه ۷۰ سؤال دارد و داوطلبان باید در ۱۰۵ دقیقه به آن پاسخ دهند.

داوطلبان گروه آزمایشی هنر نیز یک دفترچه اختصاصی با پاسخنامه مجزا دارند، این دفترچه شامل سؤالات درک عمومی هنر ۵۰ سوال با ۵۰ دقیقه زمان، سؤالات درک عمومی ریاضی و فیزیک با ۳۰ سوال و ۴۰ دقیقه، سؤالات خلاقیت تصویری و تجسمی با ۲۰ سوال و ۲۵ دقیقه است و این داوطلبان در مجموع ۱۰۰ سوال و ۱۱۵ دقیقه وقت دارند.

داوطلبانی که در گروه آزمایشی هنر در برخی رشته ها مانند نقاشی، مجسمه سازی و غیره شرکت کرده اند تا ۱۹ تیر با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش برای شرکت در آزمون عملی ثبت نام کنند، آنها می توانند حداکثر در دو رشته نام نویسی کنند.

telegram2 files