در هفتمین مراسم جایزه علمی دکتر کاردان از استاد احمد صافی تجلیل می شود

در هفتمین مراسم جایزه علمی دکتر کاردان از استاد احمد صافی تجلیل می شود

به گزارش سایک نیوز به نقل از آنا، هفتمین مراسم اعطای جایزه علمی دکتر کاردان، دوشنبه ۶ دی ماه به همت موسسه روان شناسی و علوم تربیتی دکتر کاردان دانشگاه تهران و با همکاری سازمان نظام روان شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران، انجمن روانشناسی اجتماعی و فرهنگسرای ارسباران برگزار خواهد شد.

این در حالیست که همه ساله همزمان با سالروز درگذشت دکتر کاردان، علاوه بر تجلیل از اساتید برجسته عرصه علوم انسانی و اجتماعی در حمایت از پژوهش‌های نوآورانه در حوزه‌ روان‌شناسی و علوم تربیتی، تندیس جایزه دکتر کاردان به همراه لوح تقدیر و جوایزی ویژه از طرف خانواده استاد فقید، به رساله‌های برگزیده دانش‌پژوهان مقطع دکتری در این حوزه اهدا می‌شود.

این مراسم ساعت ۱۵ دوشنبه ششم دیماه در تالار کوثر دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران واقع در بزرگراه جلال آل احمد، روبروی کوی نصر (گیشا)، خیابان دکتر کاردان برگزار می شود و بناست در این مراسم از استاد احمد صافی، چهره برجسته تعلیم و تربیت کشور تجلیل شود.

آشنایی با استاد احمد صافی

ایشان متولد ۲۹ دی ۱۳۱۶ و اصالتاً گلپایگانی است. وی در سال ۱۳۳۴ دانش سرای مقدماتی گلپایگان را به پایان رساند و پس از پنج سال تدریس در شهرهای استان لرستان، در دانشسرای عالی تهران پذیرفته شد ودر سال ۱۳۴۴ تحصیل در رشته آموزش ابتدایی را به پایان رساند. پس از ادامه تحصیل در رشته راهنمایی و مشاوره در دانشگاه تربیت معلم، استاد در سال ۱۳۴۸ به عنوان دانشجوی ممتاز از این دانشگاه فارغ التحصیل شد. وی از همین سال به تدریس در این دانشگاه مشغول شد که این همکاری بیش از سی سال ادامه داشت. استاد بیش از پنج دهه در دانشگاههای تهران، شهید بهشتی، علامه طباطبایی، الزهرا، تربیت مدرس، آزاد، شهید رجایی و مراکز مختلف تربیت معلم به تدریس پرداخته است.

حاصل این دوره طولانی حضور در دانشگاه، علاوه بر تربیت صدها معلم و دانشجو، نگارش تعداد سی و یک کتاب در زمینه های مختلف آموزش و پرورش، نگارش قریب ۱۰۰ مقاله و اجرا و یا نظارت بر بیش از ۵۰ طرح تحقیقی است.
استاد احمد صافی سال های متمادی مسئولیت های اجرایی نظیر دبیرکلی شورای عالی آموزش و پرورش ۱۳۶۰-۱۳۵۸، معاونت آموزشی وزارت آموزش و پرورش ۱۳۶۴-۱۳۶۳ و مدیریت انجمن، مجلات و نشریات آموزشی و علمی مختلفی را به عهده داشته است. وی از سال ۱۳۸۷ مدیریت مرکز راهنمایی و مشاوره وابسته به نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران را نیز به عهده دارد. در سال‏های اخیر احمد صافی، ریاست کانون بازنشستگان فرهنگیان را نیز پذیرفته است و هم اکنون به عنوان مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور بازنشستگان فعالیت می کند.

بیشتر بخوانید:
خودت را بشناس! دکتر قاضی از نظریه رشد متعالی می گویند
نگاهی به زندگینامه پربار دکتر حیدرعلی هومن

 


telegram2 files