تهران و البرز صدرنشین آمار طلاق

تهران و البرز صدرنشین آمار طلاق

به گزارش سایک نیوز به نقل از فارس، ناصر صبحی مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه به زودی آموزش‌های رایگان پیش از ازدواج در سراسر کشور آغاز می‌شود، اظهار داشت: تهران و البرز در هفت ماهه اول سال جاری نیز مانند سال گذشته در آمار طلاق صدر نشین هستند.

وی ادامه داد: در هفت ماهه اول سال جاری استان‌های تهران، البرز، قم، گیلان و مازندران بالاترین آمار طلاق را داشته ‌اند و هم اکنون حدود ۱۲ استان وجود دارند که آمار طلاق در آنها بالا است و اگر بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته بتوانیم آمار طلاق در این استان‌ها را کنترل کنیم میزان طلاق در کشور از حالت نگران کننده بیرون می‌آید و در این راستا آموزش‌های رایگان را در نظر گرفتیم که با همکاری وزارت کشور برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: این آموزش‌های به صورت رایگان برای تمام جوانان برنامه ریزی شده است که مجریان ارائه این آموزش‌ها مراکز مشاوره ازدواج و خانواده خواهد بود.

دکتر صبحی در پایان گفت: نزدیک به ۱۰ هزار نفر در سراسر کشور تحت این آموزش‌ها قرار می‌گیرند که از این تعداد ظرفیت هزار نفر به جوانان تهرانی اختصاص داشته است این برنامه را بر اساس میزان طلاق ۹۴ و ۷ ماهه اول ۹۵ تنظیم شد و تمرکز اصلی ما بر روی استان‌هایی است که بالاترین طلاق را دارند و یا آمار طلاق آنها در حد نگران کننده است.

 


telegram2 files