“همیاران سلامت روان” در دانشگاه های کشور

“همیاران سلامت روان” در دانشگاه های کشور

به گزارش سایک نیوز به نقل از مهر، حمید یعقوبی مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم از تشکیل “کانون دانشجویی همیاران سلامت روان” در اکثر دانشگاه ها خبر داد.

 

وی در خصوصی آخرین وضعیت تشکیل “کانون دانشجویی همیاران سلامت روان” در دانشگاه ها گفت: این کانون در بسیاری از دانشگاه ها راه اندازی شده و هشت جشنواره منطقه ای برای آنها  پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: تاکنون چهار جشنواره از هشت جشنواره مذکور برگزار شده و ۲ جشنواره در ماه جاری در مشهد و تبریز برگزار می شود و یک همایش کشوری نیز ویژه همیاران سلامت روان دانشگاه های کشور برگزار خواهد شد.

مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان افزود: دانشجویان فعال در این کانون رابط مرکز مشاوره، دانشگاه و دانشجویان بوده و آموزش هایی خواهند بود تا برخی از مسایل ساده دانشجویان را در محیط خوابگاه و دانشگاه حل و فصل کنند

.

وی یادآورشد: اگر همکلاسی و هم دانشگاهی این دانشجویان در سطح دانشگاه نیاز به خدمات مشاوره داشته باشند توسط این دانشجویان به مرکز مشاوره ارجاع داده می شوند.

مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم افزود: شرکت و عضویت در این کانون ها برای دانشجویان به صورت داوطلبانه است و دانشجویانی که در این کانون ها فعالیت می کنند، به عنوان بازوی اجرایی مراکز مشاوره در زمینه پیشگیری از آسیب ها فعالیت می‌کنند.


telegram2 files