برای از بین بردن خجالتتان این راه را امتحان کنید

برای از بین بردن خجالتتان این راه را امتحان کنید

آیا تا به حال پیش آمده است که احساس خجالت یا پشیمانی به شما دست دهد؟ برای از بین بردن آن چه کرده‌اید؟ در اینجا به ارائه راه حلی آسان خواهیم پرداخت.

به گزارش سایک نیوز به نقل از سلامت نیوز، مطالعات قبلی محققان نشان داده بود که میان حالات روانی و جسمی ارتباطی وجود دارد. به عنوان مثال، احساس طردشدگی می‌تواند با احساس سرما در فرد همراه شود.
به گزارش مدیکال پرس، جف روتمن، محقق دانشگاه وسترن کانادا، درباره ارتباط نوشیدنی‌ها با واکنش‌های فیزیکی و احساسات افراد تحقیقی انجام داده که نتایج آن در مجله آنلاین روانشناسی  (the Journal of Consumer Psychology) منتشر شده است.
روتمن و گروهش در مطالعه‌ای دریافتند که احساس خجالت، پشیمانی و تاسف با سرخ شدن و احساس گرما در ارتباط است.
محققان به شرکت‌کنندگان در تحقیق که چنین احساساتی داشتند نوشیدنی‌هایی گرم و سرد و از انواعی چون شکلات داغ، اسپرسو، بستنی و… دادند. افرادی که احساس خجالت می‌کردند معمولا تمایل به انتخاب نوشیدنی‌های سرد داشتند و بر همین اساس پژوهشگران با انجام آزمون‌هایی دریافتند که دلیل آن می‌تواند در این نکته نهفته باشد که نوشیدنی‌های سرد باعث کاهش احساساتی چون تاسف و خجالت شود.
این محققان با شرکت دادن جامعه آماری مورد مطالعه از آنها خواستند در یک تجارت فرضی سهام سرمایه‌گذاری کنند. آنها دو گروه سرمایه‌گذاری نیز ترتیب دادند که شامل سفری به مناطق تابستانی و گرم و نیز منطقه‌ای زمستانی و سرد می‌شد. سپس ارزش سهام را برای گروهی افزایش و برای گروهی کاهش دادند. کسانی که در سفر به نقاط سرد شرکت داشتند احساس تاسف و پشیمانی کمتری از سرمایه‌گذاری بد خود داشتند.
به گفته محققان، این شواهد نشان می‌دهد که احساسات با دمای بدن نیز مرتبط است، اگر احساس خجالت و پشیمانی می‌کنید، بیشتر احتمال دارد که تمایل به نوشیدن مثلا یک لیوان آب سرد نشان دهید زیرا به طور ناخودآگاه می‌تواند به کاهش احساس ناراحت‌کننده در شما کمک کند.
بنابراین نوشیدن یک فنجان آب یا چای سرد می‌تواند احساسات ناراحت‌کننده ای چون شرم، خچالت و طرد شدگی را در ما کاهش دهد.


telegram2 files