مراقب این ۵ اشتباه رایج در تربیت فرزندانتان باشید!

مراقب این ۵ اشتباه رایج در تربیت فرزندانتان باشید!

به گزارش سایک نیوز به نقل از سلامت نیوز ، والدین از روش‌های متفاوتی در تربیت فرزندانشان استفاده می‌کنند که بعضی از آنها مخرب است و آینده‌ای ناهنجار و ناآرام را برای آنها خواهد ساخت.

۵ اشتباه رایج تربیتی در زیر آورده شده است :

۱. عدم توانایی در «نه» گفتن

پدران و مادران زیادی توانایی «نه» گفتن به فرزندشان را ندارند و در هر شرایطی سعی می‌کنند خواسته‌های آنها را برآورده کنند که این موجب پرتوقع شدن کودکان از جامعه در بزرگسالی می‌شود.

۲٫عدم آموزش رفتار متناسب

معمولاً والدین آنچه را که از رفتار کودکشان توقع دارند به زبان نمی‎آورند و تلاش می‌کنند تا با رفتار مناسب خود به فرزندشان نیز آموزش دهند. روانشناسان معتقدند این تنها بخشی از آموزش است و والدین باید به کودکشان نحوه رفتار صحیح را آموزش دهند. اکتفا کردن تنها به تقلید از رفتار بزرگسالان، تربیت کودک را ناتمام می‌گذارد.

۳٫ انتشار تصاویر کودک در شبکه‌های اجتماعی

اشتراک گذاری عکس‌های حمام کودک یا وقتی نیمه برهنه است نه تنها خوب و با مزه نیست بلکه بدترین اشتباهی است که والدین می‌توانند مرتکب شوند. گرچه قصد شما اشتراک‌ گذاری شیطنت‌های کودکانه فرزندتان است اما این کار در بزرگسالی وی، قطعا تأثیرات منفی و غیر قابل جبرانی دارد.

۴. خوردن غذای ناتمام کودک

معمولا مادرها می‌گویند به خاطر خوردن غذای فرزندشان چاق شده‌اند. کودک با خوردن تمام غذایی که در بشقاب است نه تنها استقلال را می‌آموزد بلکه یاد می‌گیرد کاری را که شروع کرده است باید به پایان برساند.

۵. استفاده از مواد غذایی ناسالم نظیر چیپس و پفک به عنوان پاداش

شاید هیچ چیزی بدتر از خرید خوراکی‌های ناسالم به عنوان جایزه برای کودکان نباشد. وقتی چنین پیشنهادی را با فرزندتان مطرح می‌کنید به فکر سلامتی او هم باشید. بهتر است سیب زمینی سرخ کرده یا لواشک خانگی را به عنوان پاداش مطرح کنید.


telegram2 files