نحوه مقابله با تحقیر و زورگویی در محل کار

نحوه مقابله با تحقیر و زورگویی در محل کار

سایک نیوز به نقل از وری ول مایند: وقتی صحبت از تحقیر و زورگویی در محل کار می شود، هیچ راه حل سریعی وجود ندارد. اما کارهایی وجود دارد که می توانید برای مقابله با این رفتار انجام دهید. سه کاری که می توانید انجام دهید شامل مراقبت از خود، رسیدگی به تحقیر و زورگویی و جستجوی حمایت از خارج است. در اینجا چند ایده در مورد چگونگی انجام این کار وجود دارد.

  1. مراقب خودتان باشید.

یاد بگیرید که تحقیر و زورگویی را تشخیص دهید. وقتی متوجه می شوید که مورد آزار و اذیت قرار می گیرید، کمتر خود را سرزنش می کنید یا مسئولیت چیزی را که تقصیر شما نیست به عهده می گیرید. به خاطر داشته باشید، تحقیر و زورگویی انتخابی است که فرد مقابل شما انجام می دهد، نه چیزی که شما در آن نقص داشته باشید.

می توانید نحوه پاسخ دادن خود را تغییر دهید. اگرچه تغییر فردی که نمی‌خواهد تغییر کند غیرممکن است، اما می‌توانید نحوه واکنش خود را تغییر دهید. کمی وقت بگذارید و به این فکر کنید که چگونه می‌خواهید با این موقعیت کنار بیایید. آیا می خواهید به دنبال شغل جدیدی بگردید؟ آیا می خواهید شرایط را گزارش دهید؟ آیا می خواهید درخواست انتقال دهید؟ فقط شما می توانید تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید به وضعیت موجود رسیدگی کنید.

یاد بگیرید که چگونه مرزها را تعیین کنید. با فرد زورگو در مورد نحوه برخورد و رفتار او، مستقیم و جدی رفتار کنید. بیاموزید که محکم، مطمئن و قاطع باشید. به عنوان مثال، می توانید به فرد زورگو بگویید اگر همچنان شما را تهدید به از دست دادن شغل و خرابکاری در کار شما کند، رفتار آنها را به منابع انسانی گزارش خواهید کرد.

  1. به موضوع رسیدگی کنید.

در مورد آنچه می نویسید دقیق باشید. تاریخ، زمان، مکان، حادثه ای که رخ داده یا کلماتی که گفته شده و شاهدان این رویداد را به خاطر داشته باشید. همچنین باید جزئیات مربوط به شکایاتی که ثبت کرده اید و پاسخ هایی که دریافت کرده اید را ثبت کنید.

هر گونه رفتار نامناسب را حتما مستند کنید. این اطلاعات به مدیران یا سازمان های خارجی کمک می کند تا اقدام کنند.

اگر فرد زورگو سعی می‌کند شما را مجبور به کناره‌گیری کند یا شانس شما را برای ارتقاء از بین ببرد، بهترین راه برای مقابله با این موضوع این است که مطمئن شوید دیگران در جریان پروژه‌های شما قرار می‌گیرند.

از ایمیل‌، گزارش‌های فعالیت و سایر ابزارها برای به اشتراک گذاشتن کارهایی که انجام می‌دهید با همکاران و سرپرستان خود استفاده کنید. در تاکید بر دستاوردهای خود فروتن باشید، اما مطمئن باشید که مردم از کاری که انجام می دهید آگاه هستند.

سکوت در مورد تهدید و زورگویی به فرد زورگو قدرت و کنترل بیشتری می دهد. هنگامی که احساس آمادگی کردید، باید تهدید و زورگویی را به یک مدیر، سرپرست یا شخص دیگری که دارای قدرت است گزارش دهید.

هنگام به اشتراک گذاشتن جزئیات در مورد تهدید و زورگویی، آرام بمانید و احساسات خود را کنترل کنید. شکایات بیش از حد حواس شنونده را پرت می کند و ممکن است پیام را گیج کننده کند.

گزارش خود را مرتبط نگه دارید به عبارت دیگر، فقط جزئیات خاص در مورد رفتار تهدید و زورگویی را به اشتراک بگذارید. فرضیات و جزئیات را اغراق نکنید.

  1. به دنبال کمک خارجی باشید.

برای برطرف کردن شرایطی که دارید، کمک بگیرید. تهدید و زورگویی را به مدیر یا سرپرست شخص قلدر گزارش دهید. تهدید و زورگویی مسئله بزرگی است که به تنهایی قابل کنترل نیست. اگر فرد قلدر مالک یا مدیر است، طرح شکایت را در نظر بگیرید.

اطراف خود را با افراد توانمند احاطه کنید. افرادی را بیابید که می توانند درک کنند که شما چه چیزی را تجربه می کنید و پشتیبانی می کنند. صحبت کردن در مورد آنچه تجربه می کنید کمک می کند.

به دنبال کمک یا مشاوره حرفه ای باشید. هدف قرار گرفتن توسط یک فرد زورگو می تواند عواقب جدی داشته باشد. این می تواند بر خلق و خو، عزت نفس و حتی سلامت جسمانی شما تأثیر بگذارد.

به یاد داشته باشید که شما تنها نیستید. تهدید و زورگویی در محل کار یک موضوع گسترده است. اجازه ندهید آنچه را که تجربه می کنید شما را تعریف کند.

telegram2 files