تاثیر مصرف آنتی بیوتیک در درمان PTSD

تاثیر مصرف آنتی بیوتیک در درمان PTSD

به گزارش سایک نیوز به نقل از ایرنا، نتایج یک پژوهش جدید نشان می دهد که آنتی بیوتیک ها می توانند به پیشگیری از ابتلا به اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) و درمان آن کمک کنند.

دیلی میل در این خصوص می نویسد: اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) ، اختلالی است که در برخی افراد پس از تجربه یک حادثه تکان دهنده، ترس آور و یا خطرناک روی می دهد.

پژوهشگران می گویند: یک داروی رایج به نام ‘داکسی سیکلین’ (doxycycline) که برای درمان عفونت های باکتریایی استفاده می شود، می تواند داده های مربوط به افکار منفی و ترس ها در مغز را از بین ببرد.
این آنتی بیوتیک از طریق مسدود کردن برخی پروتیین ها در خارج از سلول های عصبی به نام ‘آنزیم های ماتریکس’ که مغز برای تشکیل خاطرات به آنها نیاز دارد، عمل می کند.

در این مطالعه پژوهشگران دانشگاه کالج لندن و دانشگاه زوریخ در سوییس، ۷۶ داوطلب سالم را به دو گروه تقسیم کردند و به یک گروه دارو و به گروه دیگر دارونما دادند.
پژوهشگران متوجه شدند، واکنش ترس در افرادی که داکسی سایکلین مصرف کرده بودند ۶۰ درصد کمتر از افرادی بود که این دارو را مصرف نکرده بودند.
آنها همچنین دریافتند که پس از مصرف دارو، گرچه واکنش ترس در افرادی که داکسی سایکلین مصرف کرده بودند، ۶۰ درصد کمتر بود اما به سایر اندازه گیری های شناختی مانند حافظه حسی و توجه خللی وارد نشد.

 

بیشتر بخوانید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *