انتی بادی مرتبط با اسکیزوفرنی کشف شد

انتی بادی مرتبط با اسکیزوفرنی کشف شد

به گزارش سایک نیوز به نقل از ایسنا، پژوهشگران برای اولین بار موفق به کشف آنتی بادی‌های خاصی شدند که با شروع بیماری اسکیزوفرنی در ارتباط است.

آکسفورد در این باره نوشته است : نتایج این مطالعه که در The Lancet Psychiatry به چاپ رسیده نشان می‌دهد که نوع خاصی از آنتی بادی‌های موجود در خون درصد قابل توجهی از افراد، نشان دهنده مراحل اولیه روان پریشی است.

قبلا مشخص شده بود که این آنتی بادی‌ها، از جمله آنهایی که بر ضد گیرنده‌های NMDA بودند، باعث آنسفالیت، التهاب تهدید کننده حیات مغز می‌شوند اما در این پژوهش جدید برای اولین بار مشخص شد که همان آنتی بادی‌ها در افرادی که دارای نشانه‌های اولیه اسکیزوفرنی هستند نیز یافت می‌شود.

بلیندا لنوکس از دپارتمان روانپزشکی دانشگاه آکسفورد که رهبری این پژوهش را نیز بر عهده داشت اظهار کرد: در این پژوهش مشخص شد که در خون ۸٫۸ درصد از افرادی که در مراحل اولیه روان پریشی قرار دارند این آنتی بادی یافت شده که مسئول دچار شدن این افراد به این بیماری روانی است.

تنها راه برای تشخیص این آنتی بادی انجام یک آزمایش خون است.

این کشف جدید، امیدهای تازه‌ای را در رابطه با امکانات جدید برای درمان افراد دچار جنون بوجود آورده است.

پروفسور لنوکس و تیمش با موفقیت توانستند تعدادی از بیمارانی را که به دلیل وجود این آنتی بادی‌ها دچار روان پریشی شده بودند با استفاده از روش پیشگامانه ایمونوتراپی درمان کنند.

بیشتر بخوانید:
از اسکیزوفرنی بیشتر بدانیم
۶ اشتباه رایج در مورد اسکیزوفرنی
آیا امکان ازدواج برای بیماران اسکیزوفرن وجود دارد؟
پشت درهای اسکیزوفرنی، بیماران اسکیزوفرن را دریابیم


telegram2 files