فناوری جدید کاهش استرس

فناوری جدید کاهش استرس

به گزارش سایک نیوز به نقل از ایسنا، محققان موفق به ساخت یک دستگاه پوشیدنی جدید برای نظارت بر عملکرد قلب شدند که میزان استرس و اضطراب فرد را نشان می‌دهد.

این پچ هوشمند که lief نام دارد، در راستای شروع تمرینات آرامش بخش در زمان هایی طراحی شده است که ضربان قلب و تنفس سطوح بالایی از استرس را نشان می دهند.

سایر دستگاه‌های پوشیدنی ناظر بر تناسب اندام، به طور مستمر ضربان قلب را در هر دقیقه (BPM) اندازه گیری می‌کنند .اما با این حال این اندازه‌گیری‌ها همگی براساس فعالیت‌های جسمانی و تعداد کالری مصرفی بوده و سطح استرس و اضطراب و تنش‌های عصبی فرد را نشان نمی‌دهند.

lief دارای یک ژیروسکوپ سیلیکونی انعطاف پذیر ۳ محوره در قسمت پایین و یک حسگر نوار قلب (ECG) است که هر دو (با دقت میلی ثانیه) برای ضبط حرکات و ضربان قلب طراحی شده اند.

از آنجایی که این پچ بر روی بدن و عضله‌ای که به قلب نزدیک است بسته می‌شود، از اطمینان و دقت بسیار بالایی برخوردار است.

lief دارای یک اپلیکیشن همراه است که در حال حاضر برای سیستم‌های عامل اندروید و iOS در دسترس بوده و از طریق بلوتوث با این فناوری همگام سازی می‌شود.

این اپلیکیشن راهکارهایی را برای کاهش اضطراب و استرس به کاربران ارائه کرده و همچنین نمودارهای ضربان قلب و تنفس را به آنها نشان می‌دهد.

Lief همچنین دارای یک پورت یواس‌بی بوده که از این طریق شارژ می‌شود.

در حال حاضر این فناوری جدید برای یافتن منابع مالی بر روی وبسایت کیک استارتر قرار گرفته و قیمت اولیه آن ۱۷۹ دلار است.

اگر همه چیز طبق برنامه ریزی پیش برود، این فناوری تا ژوئیه ۲۰۱۷ روانه بازار خواهد شد.


telegram2 files