دفاع کردن صحیح از خود را به کودکمان بیاموزیم

دفاع کردن صحیح از خود را به کودکمان بیاموزیم
به گزارش سایک نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،یک روانشناس با تأکید بر اینکه باید دفاع از خود را به فرزندان آموزش دهید، اظهار داشت: بعضی از والدین به راحتی می‌گویند” اگر کسی اذیتت کرد بزنش ” این جمله بار منفی روی کودک می‌گذارد چرا که او می‌آموزد اگر کسی کار اشتباهی کرد این اجازه را دارد او را مجازات کند.
وی در ادامه گفت: کودکان نیاز دارند با هم سن و سال‌های خود بازی و به مهارت‌های لازم دست پیدا کنند. در این بین کودکان باید یاد بگیرند اگر بچه‌ای بی‌ادبی و یا شروع به زدن اطرافیان کرد به مربی و یا بزرگتر جمع اطلاع دهند.
این روان‌شناس تصریح کرد: روش صحیح این است که دلیل دعوا را جویا شوید و با فرزندتان صحبت کنید چگونه با کودکی که او را کتک زده است، برخورد کند، البته منظور آموزش سیلی در مقابل سیلی نیست. به عنوان مثال به کودک یاد دهید به کسی که تو را زده است بگوید: تو دیگر دوست من نیستی و من دیگر با تو بازی نخواهم کرد.
 کودک تا ۸-۷ سالگی معمولا به حمایت والدین نیاز دارد و باید بفهمد که می‌تواند روی کمک والدین حساب کند. به این ترتیب اعتماد‌به‌نفس او بالاتر می‌رود و در دعواهای بعدی مقاوم‌تر خواهد بود.


telegram2 files