تحلیل رفتار و زبان بدن اوباما و ترامپ در جریان دیدار کاخ سفید

تحلیل رفتار و زبان بدن اوباما و ترامپ در جریان دیدار کاخ سفید

به گزارش سایک نیوز به نقل از ایسنا، یک کارشناس زبان بدن( Body Language ) به تحلیل رفتار و ژست‌های باراک اوباما و دونالد ترامپ در جریان دیدار اخیرشان در کاخ سفید پرداخته و اینطور نتیجه‌گیری کرده که اوباما ژست‌های ناشی از “خستگی” داشته اما رفتارهای ترامپ نشان دهنده جدیت و همچنین واهمه ناشی از روبرو شدن با مسائل جدید بوده است.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت ، باراک اوباما رئیس جمهور فعلی آمریکا و دونالد ترامپ، پیروز انتخابات ریاست جمهوری روز سه شنبه در این کشور هر دو بازخوردهای مثبتی از دیدار ۹۰ دقیقه‌ای خود در کاخ سفید داشتند با این حال مفسران می‌گویند بعد از سال‌ها جدال میان این دو کاملا مشخص بود که همچنان تنش میان آنها وجود دارد.

پاتی وود، یک کارشناس زبان بدن به تحلیل رفتارهای اوباما و ترامپ بر اساس تصاویری که از دیدار آنها منتشر شده پرداخته و این نتیجه را گرفته که اوباما ژست یک فرد “ناامید و تسلیم شده” را داشته در حالی ترامپ حال یک فرد “جدی و شاید دچار ترس و واهمه” را دارد.

وود به ایندیپندنت گفت: اگر شما به شکل نشستن هر دو نفر دقت کنید حالت پاهای آنها به حال “آلفای مردانه” است به این معنی که “من مرد هستم”. پاهای اوباما البته کمی بازتر از پاهای ترامپ است که بنا به تفسیر وود نشان می‌دهد اوباما به طور ناخودآگاه پیام اعمال تسلط و تحکم را می‌دهد.

 

۱۶۱۱۱۰-trump-white-house-mn-1245_3e26e2778af02706c44d63f6c358fc42-nbcnews-ux-2880-1000

 

همچنین حالت دست‌های این دو نفر به ویژه ترامپ نیز جالب توجه است. دست‌های ترامپ مثل حالت “دست‌های در حال دعا اما رو به پایین” است.

 

۵۷۳۸۳۸۴۴

وود عنوان می‌کند: تفسیر من این است که ترامپ در این حالت چیزی را فهمیده که قبلا نمی‌دانسته و این حالت دست‌های یک آدم بی‌اطمینان است.

او تصریح می‌کند: ترامپ هنگام شروع صحبت با دستهایش خود را می‌گیرد و این نشان میدهد که او نیاز به آرام ساختن خودش دارد. اوباما هم در مقابل دستهایش را روی پاهایش قرار می دهد که این هم علامت یک آدم خسته است.

 

trump_obama_161110-nbcnews-ux-1080-600

 

وود اظهار داشت: در بخشی از این دیدار اوباما می‌گویند که دلگرم شده است اما در این بخش او چشمانش را می بندد. من آن را به نشانه عدم تمایل به تماس چشمی می‌دانم. این کار می گوید که اوباما در واقع کاملا دلگرم نیست.

وی افزود: اوباما شدیدا خسته، تسلیم و نه چندان امیدوار بود اما بسیار حال رئیس جمهور بودن را داشت. ترامپ جدی بود اما علامت‌هایی داشت که انگار اطلاعاتی را فهمیده که او را مرعوب ساخته است.

گفتنی است که ترامپ بعد از این دیدار بلافاصله در توئیتر هر گونه شائبه وجود تنش بین خود و اوباما را رد کرد.

 

بیشتر بخوانید:
روانشناسی دونالد ترامپ
“ترامپ هراسی” بیماری جدید آمریکایی ها


telegram2 files