ارائه خدمات مشاوره به خانواده‌های زیرپوشش کمیته امداد زیر نظر سازمان نظام روانشناسی

ارائه خدمات مشاوره به خانواده‌های زیرپوشش کمیته امداد زیر نظر سازمان نظام روانشناسی

به گزارش سایک نیوز به نقل از فارس، سید مسعود حسینی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه بین کمیته امداد زنجان و سازمان نظام روانشناسی و مشاوره اظهار کرد: ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره به خانواده‌های مورد حمایت، افزایش سطح دانش تخصصی و توانمندی حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران از اهداف انعقاد این تفاهم‌نامه است.

وی تصریح کرد: آموزش همگانی در راستای ایجاد مهارت‌های زندگی، مهارت‌های پیش از ازدواج، بهداشت روانی محیط و خانواده و ایجاد تعامل موثر بین کارشناسان کمیته امداد و سازمان نظام روان شناسی استان از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه به شمار می‌رود.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با اشاره به تاثیر مثبت ارائه خدمات مشاوره به خانواده‌های زیرپوشش کمیته امداد گفت: از جمله برنامه‎های مشترکی که با همکاری کمیته امداد و سازمان نظام روانشناسی اجرایی خواهد شد، همکاری در برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی، فراهم کردن زمینه بهره‌مندی مددجویان از خدمات مراکز مشاوره است که در قالب این تفاهم‌نامه به مددجویان ارائه می‌شود.

وی گفت: مشارکت در زمینه فعالیت‌های مشاوره‌ای پژوهشی و آموزشی، اشتغال و کارآفرینی تبادل اطلاعات و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود، از اهداف انعقاد تفاهم‌‎نامه مذکور است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با بیان اینکه افزایش دانش تخصصی، توانمندی حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران کمیته امداد، ایجاد بستر آموزش و پژوهش تخصصی است و ارتقای بهداشت روان خانواده‌های مورد حمایت کمیته امداد از نتایج انعقاد این تفاهم‌نامه خواهد بود، گفت: این تفاهم‌نامه به مدت یکسال منعقد شده است.

حسینی در ادامه گزارشی از آمار مددجویان زیر پوشش این نهاد ارائه کرد و گفت: در حال حاضر تعداد مددجویان زیرپوشش کمیته امداد  ۲۱ هزار و ۲۱۹ خانوار شامل ۴۳ هزار مددجو است.

وی تصریح کرد: با اقدامات حمایتی و توانمندسازی انجام شده توسط کمیته امداد طی سال جاری ۷۴۳ خانوار از چرخه حمایتی این نهاد خارج شده‌اند.


telegram2 files