اتاق خواب نوزاد را در سال‌ اول تولد جدا نکنید!

اتاق خواب نوزاد را در سال‌ اول تولد جدا نکنید!

به گزارش سایک نیوز به نقل از ایسنا، محققان اظهار کردند: بهتر است نوزادان در ماههای اول زندگی در اتاق والدین و در تخت جدا بخوابند، زیرا این امر موجب پیشگیری از مرگ ناگهانی در آنها می‌شود.

 راشل مون از دانشگاه ویرجینیا آمریکا اظهار کرد: والدین هرگز نباید نوزاد را روی یک مبل، نیمکت، صندلی پرشده از کوسن و یا در کنار فرد دیگری بخوابانند.

سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) در کودکان با سن کمتر از یک سال به عنوان مرگ ناگهانی نوزاد یا مرگ گهواره شناخته می‌شود. شواهد جدید نشان می‌دهد کودکان از یک تا چهار ماهگی در معرض این سندرم قرار دارند.
آکادمی کودکان آمریکا توصیه می‌کند، تماس پوستی مادر و نوزاد و تغذیه با شیر مادر باید در همان یک ساعت اول پس از تولد نوزاد و به محض هوشیاری و بیداری مادر انجام شود. هم‌چنین طی سال اول تولد کودک باید در اتاق والدین و در یک تختخواب مجزا خوابانده شود.
اگرچه کودکان از سن یک تا چهار ماهگی در معرض خطر سندرم مرگ ناگهانی هستند، اما استفاده از رختخواب نرم برای نوزادان با سنین چهار ماه و بالاتر نیز این خطر را به دنبال دارد. بنابراین بهتر است بعد از تغذیه نوزاد وی را در یک تخت کوچک کنار تختخواب خود قرار دهید. تخت کودک باید بدون بالش، ملحفه و پتو و به دور از وسایلی باشد که مانع تنفس کودک می‌شود. هم‌چنین از گرم شدن بیش از حد محل خواب کودک باید خودداری کرد.
 این گزارش در مجله Pediatrics منتشر شده است.


telegram2 files