زوج های شاغل بخوانند!

زوج های شاغل بخوانند!

به گزارش سایک نیوز به نقل از تبیان، در این روزگار وانفسای اقتصادی، واضح است که وضعیت مالی خانه ای که در آن به جای یک نفر، دو نفر کار می کنند و پول درمی آورند، به مراتب بهتر و مطلوبتر است، ضمن اینکه برخی معتقدند زن هایی که کار بیرون می کنند، به ارزش پول واقف ترند و ضمنا فرصت چندانی هم برای خرجش ندارند، در نتیجه پس انداز بیشتری عاید خانواده خواهد شد!

 

خانم های شاغل در طول روز با آدم های بیشتری سر و کار دارند و با پیشامدها، گرفتاری ها و چالش های بیشتر و متنوع تری به نسبت یک خانم خانه دار مواجه می شوند. واضح است که وضعیت مالی خانه ای که در آن به جای یک نفر، دو نفر کار می کنند و پول درمی آورند، به مراتب بهتر و مطلوبتر است.

 

در واقع همان قدر که شاغل بودن زن، نیازش به همسر را برای پر کردن خلأهای عاطفی اش کمتر می کند و تنش های احتمالی را کاهش می دهد، می تواند باعث دور شدن تدریجی زن و مرد از یکدیگر هم بشود. البته نه اینکه مسئولیت گرم نگه داشتن کانون خانواده همیشه با زن باشد اما در شکل سنتی خانواده که خانم ها همیشه خانه دار  بوده اند، این توقع بیشتر متوجه زن ها بود. به هر حال یکی باید انرژی بیشتر و حواس جمع تری در این رابطه داشته باشد و از آنجایی که آقایان به طور معمول و سنتی، بیشتر در نقش شاغل فرو رفته اند، معمولا این نقش را متوجه خانم ها می دانند.

 

خوش بودن به سبک زوج های شاغل

یکی از راههای کنار هم بودن زوج شاغل این است که مسیر رفت و برگشتتان از محل کار به خانه و برعکس را با هم باشید. در صورت امکان مسیرهای مشترک را پیدا کنید و تا جایی از مسیر با هم بروید

معمولا زن و مردهای شاغل وقتی به خانه برمی گردند، دیگر دل و دماغ و حوصله ای برایشان باقی نمانده. دلشان می خواهد فقط دراز بکشند و استراحت کنند. اگر تقسیم کار صورت نگرفته باشد که دیگر ارتباطشان بالکل قطع می شود، زن بعد از کار بیرون فقط مشغول رسیدگی به امور خانه است و حرص خوردن از دست آقا اما شما غیر از تقسیم کار، بهتر است برنامه های مشترکی تعریف کنید که به شما لذت با هم بودن را یادآوری کند.

برای اینکه زوج های شاغل کنار هم به خوشی زندگی کنند، راهکارهایی را در زیر پیشنهاد می دهیم.

 

جدولی برای تقسیم کار

بنشینید یک لیست درست و حسابی و به نسبت عادلانه و معقول (که لزوما هم مساوی نیست) از کارهای خانه بنویسید و بین خودتان تقسیمش کنید. از آنجا که ممکن است آقایان مهارتشان در برخی کارها کمتر باشد، خوب است خانم هادستشان را بازتر بگذارد تا آنچه در آن توانایی بیشتری دارند یا حتی ترجیحش می دهند را بردارند تا بعدا جای گله و بهانه ای نماند.

 

لطفا گول نخورید

مردها معمولا انجام کار را تا بتوانند به بعد موکول می کنند. هم به نظر خیلی هاشان، کارهای خانه بی اهمیت است و سریع انجام می شود، هم بعضی شان از ته دل می دانند اگر کمی تعلل کنند، خانم خانه کاسه صبرش لبریز می شود و خودش کار را تمام می کند. پس خانم ها! مقاومت کنید.

 

در کار هم مداخله نکنید

چه کسی خوشش می آید یکی مدام بیاید بالای سرش و بکن و نکن راه بیندازد؟ حالا که وظایف هر کدامتان معلوم است، بی زحمت سرتان به کار خودتان باشد و هی به کار هم سرک نکشید. بکن و نکن ها مال زمان نوشتن لیست بود. اگر لیستی برای تهیه غذا آماده کرده اید، پس می دانید چیزی که عادتان می شود، خیلی غافلگیرانه یا “از زیر کار در رو” یی نیست. مشخص است که آقا نباید هر شب نوبتش را تخم مرغ آب پز بدهد به خوردتان یا از بیرون غذا بگیرد.

 

کار امروز مال امروز

اگر هر شب قبل خواب نیم ساعت وقت بگذارید، فرداتان روز روشن تری خواهد بود. این نیم ساعت، با همه نیم ساعت های جهان فرق می کند و زمانی است شگفت انگیز در خانه. در این نیم ساعت پایانی لیوان های کثیف را بشویید. لباس های کف خانه و کتاب ها و مجلات و ریخت و پاش ها را جمع کنید. حتی دستی هم به جاهای گرد گرفته بکشید. ظرف های چیده شده توی آب چکان را در جای مخصوصش بگذارید و خرت و پرت های روی گاز را جمع کنید.

 

 

ماهی یکبار خرید کنید

یکی از دغدغه های همیشگی منزل، انجام خریدهای ضروری است. وقتی در خانه چیزی کم داشته باشید، کارتان به طرز مسخره و بیهوده ای زیاد می شود و جر و بحث هاتان فزونی می گیرد. مهم نیست که سوپری چقدر دور یا نزدیک باشد؛ مهم این است که آقا حوصله تکان خوردن از جایش را ندارد و هی تعلل می کند و در نتیجه بساط دعوا به راه می افتد. بنابراین هر ماه یک پنج شنبه را وقت اساسی بگذارید و بروید مایحتاج ماه خانه را تهیه کنید.

 

 

یک بار مصرف های جان راحت کن

چه ایرادی دارد وقتی مهمان غیرجدی دارید، از ظروف یک بار مصرف استفاده کنید؟ سفره یک بار مصرف، بشقاب یک بار مصرف، پیاله و کاسه یک بار مصرف زندگی را به کامتان شیرین خواهد کرد. از نوع دوستدار طبیعتش هم استفاده کنید که نه وجدان درد داشته باشید نه نگرانی بابت سلامت.

 

 

ساعت ها را با هم تنظیم کنید

طبیعی است که زن و شوهرهای شاغل نتوانند وقت خیلی زیادی را با هم بگذارنند. یک سوم شبانه روز خواب، یک سوم دیگرش کار، رفت و آمد و … این مشاغل علی رغم همه محاسنشان گاهی دشمنی نرمی با نهاد خانواده دارند و خیلی زیرپوستی شما را از هم دور می کنند. برای مقابله با این جنگ خانمان برانداز خوب است هر کاری که می توانید بکنید تا زمان های با هم بودنتان را افزایش دهید.


telegram2 files