وضعیت تاب آوری در ایران در شرایط خوبی قرار ندارد !

وضعیت تاب آوری در ایران در شرایط خوبی قرار ندارد !

به گزارش سایک نیوز و به نقل از ایرنا ، سید امیرمحسن ضیائی رئیس جمعیت هلال احمر در هشتمین گردهمایی مسئولان دفاتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان ها با اشاره به

این که وضعیت تاب آوری در ایران در شرایط خوبی قرار ندارد، اظهار داشت دفاتر نمایندگی های ولی فقیه به توسعه و ترویج تاب آوری در جامعه می توانند کمک بسیاری کنند.

وی اذعان داشت : بر اساس سند راهبردی جمعیت، هدف ۱۰ ساله هلال احمر افزایش تاب آوری و ایجاد جامعه ای مقاوم در برابر حوادث تعیین شده است و در ادامه تصریح کرد: تحقق این هدف مهم نیازمند تغییر نگرش و نگاه آحاد مردمی است و در کوتاه مدت محقق نمی شود؛ ضمن اینکه مهمترین بخش تاب آوری، افزایش تاب آوری اجتماعی و فرهنگی است و در این زمینه باید برنامه های جامعی را اجرایی کرد.

به گفته وی متاسفانه ایران در میان ۱۳۰ کشور رتبه ۱۱۰ در تاب آوری دارد که این جایگاه چندان مناسب جامعه ما نیست، ضمن اینکه ما در کشور با حوادث مختلفی در جامعه روبه رو هستیم.

وی همچنین به تدوین برنامه ۱۰ ساله جمعیت هلال احمر اشاره و خاطرنشان کرد: هلال احمر، جمعیتی بسیار بزرگ با بیش از ۱۰ هزار شعبه در سراسر کشور و ۱۰ هزار پرسنل و چند صد هزار داوطلب و جوان همکار است که این نهاد را به سازمانی پویا و زنده تبدیل کرده است و چنین مجموعه بزرگی باید برنامه مهم و استراتژیکی برای خود داشته باشد.

ضیائی با تاکید بر اینکه اتحاد فکری و عملیاتی موجب می شود تا هر چه بیشتر در تحقق اهداف اصلی خود موفق باشیم، عنوان کرد: به علاوه مسئولان دفاتر نمایندگی ولی فقیه هلال احمر در استان ها ظرفیت های بسیاری برای برقراری و افزایش ارتباط های بین بخشی دارند و این ارتباطات می تواند در سطح ملی و استانی به هلال احمر در پیشبرد اهداف و برنامه های خود کمک کند.

گفتنی است که تاب اوری به معنای سازگاری موفقیت‌آمیز با شرایط  تهدیدکننده و توانایی ترمیم خویشتن پس حوادث دشوار و آسیب زا می باشد.

 


telegram2 files