راهکاری ساده در کاهش ابتلا به بیماری قلبی

راهکاری ساده در کاهش ابتلا به بیماری قلبی

سایک نیوز به نقل از ارث: محققان دانشگاه تولین از دانشگاه‌های تحقیقاتی خصوصی ایالات‌متحده آمریکا دریافته‌اند که بالا رفتن بیش از پنج پله در روز می‌تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را تا ۲۰ درصد کاهش دهد.

نتایج تحقیق کنونی نشان داد که برداشتن ۵۰ گام در روز می‌تواند به طور قابل‌توجهی خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش دهد.

محققان داده‌های ۴۵۰ هزار بزرگسال را از بیوبانک انگلستان تجزیه‌وتحلیل کردند. آنان سابقه خانوادگی، عوامل خطر، استعدادهای ژنتیکی و عادات سبک زندگی شرکت‌کنندگان را در نظر گرفتند.

هدف از این تحقیق، اندازه‌گیری حساسیت افراد به بیماری‌های قلبی و عروقی ذکر شده است و میانگین زمان پیگیری ۱۲.۵ سال شد.

نتایج این تحقیق قابل توجه بود و نشان داد افرادی که کمتر مستعد ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی بودند بیشترین بهره را از بالا رفتن از پله بردند. با این حال، حتی افراد در معرض خطر بالاتر نیز می‌توانند با اتخاذ پله‌نوردی روزانه به‌طور موثری این حساسیت را جبران کنند.

پله‌، روشی کم‌هزینه و در دسترس برای گنجاندن ورزش در روال‌های روزانه ارائه می‌دهد. این مطالعه شواهد جدیدی برای اثرات محافظتی بالا رفتن از پله بر خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی به‌ویژه برای افرادی با عوامل خطر متعدد ارائه می‌دهد.

محققان اظهار کردند که بالا رفتن بیش از پنج پله ( حدود ۵۰ گام) در روز با خطر کمتر ابتلا به انواع بیماری قلبی‌عروقی آترواسکلروتیک (ASCVD) مرتبط است.

چنین بینش‌هایی ما را ترغیب می‌کند تا در برنامه‌های روزمره خود تجدیدنظر کنیم و به‌طور بالقوه یک عادت ساده و در عین حال مؤثر بالا رفتن از پله‌ها را برای داشتن قلب سالم‌تر معرفی کنیم.

telegram2 files