دارو و مکمل‌های مضر برای مردان بالای ۴۰ سال

دارو و مکمل‌های مضر برای مردان بالای ۴۰ سال

سایک نیوز به نقل از ایرنا زندگی: از چهل سالگی به بعد مردان باید بیشتر به تغذیه و سلامتشان توجه کنند زیرا با بالا رفتن سن، ممنوعیت‌هایی در مصرف مکمل و داروها خاص دارند که بسیار حائز اهمیت است.

بسیار مهم است که مردان با بالا رفتن سن؛ بخصوص از ۴۰ سالگی به بعد مراقب حالات روحی و جسمی خود باشند. داشتنِ یک رژیم غذایی سالم بر پایه سبزیجات و گوشت یکی از مهمترین کارهایی است که می‌توان در کنار ورزش انجام داد تا به بهبود سلامت کمک کند. در این قسمت چندین مورد از بدترینِ آنها برای مردان بعد از ۴۰ سالگی آورده شده است.

نوشیدنی‌های انرژی‌زا

در اسرع وقت این نوشیدنی‌های حاوی کافئین و شکر را کنار بگذارید؛ چرا که احتمالِ مشکلات قلبی – عروقی و مغزی را افزایش خواهد داد؛ حتی آنهایی که بدون قند هستند هم مقداری کافئین دارند. در واقع بدن نمی‌تواند تفاوت بین یک قند واقعی مبتنی بر کربوهیدرات یا یک شیرین کننده شیمیایی را تشخیص دهد.

مکمل چربی سوز

این نوع از مکمل‌ها اکثرا سرشار از محصولات محرک قلب و فشار خون هستند که می‌توانند باعث آسیب‌های جدی بر روی سیستم قلبی عروقی و کلیه‌ها شوند که ممکن است خطر سکته مغزی، حمله قلبی، آسیب کلیه، ناتوانی جنسی و اختلال نعوظ را افزایش دهند که با افزایش سن، این احتمالات بیشتر هم خواهد شد.

مکمل و تقویت کننده تستوسترون

باید از مکمل‌های ضد استروژن استفاده شود، در غیر این صورت ممکن است استروژن بالا اثرات منفی بگذارد. بیشتر تقویت‌ کننده‌های تستوسترون بدون نسخه هم سطح تستوسترون شما را افزایش می‌دهد، اما از طرفی استروژن را هم افزایش می‌دهند. افزایش این هورمون باعث افزایش بافت سینه، التهاب مغز، تورم کل بدن، اختلال نعوظ و اختلال در خلق و خوی در مردان می‌شود؛ پس بهتر است از یک نوع مسدود کننده استروژن مثل کریزین که منشا آن سبزیجات خانواده کلم است، استفاده کنید.

مکمل بر پایه سویا

مصرفِ این نوع از مکمل‌ها باعث افزایش سطح استروژن و کاهش سطح تستوسترون در مردانِ حساس به سویا می شود. اگر سطح تستوسترون پایین یا سطح استروژن بالایی دارید، از مصرف چنین مکمل‌هایی اجتناب کنید.

مکمل‌های کلسیم

اگر بالای ۴۰ سال دارید، رژیم غذایی‌تان ضعیف است و ورزش نمی‌کنید و در عینِ حال از مکمل کلسیم هم مصرف می‌کنید، احتمالِ ابتلا به تصلب شرایین برایتان زیاد خواهد بود. افزایش سطح کلسیم همراه با التهاب مزمن ناشی از رژیم غذایی نامناسب، رسوب کلسیم را افزایش می‌دهد که منجر به سفت شدنِ شریان‌ها می‌شود.

telegram2 files