رویاهای رایج و معنای آنها

رویاهای رایج و معنای آنها

سایک نیوز به نقل از وری ول مایند: تحلیل و تعبیر خواب، علوم ناقصی هستند. موضوع تعبیر خواب سالهاست که مورد توجه بوده و دلایل خوبی هم دارد. درک معنای عمیق‌تر رویاها می‌تواند درک درستی از احساس و تفکر شما ایجاد کند، که می‌تواند برای ایجاد بینش شخصی مفید باشد.

درک تعبیر خواب

زیگموند فروید، روانکاو مشهور، رؤیاها را «جاده سلطنتی» به ناخودآگاه توصیف کرد و پیشنهاد کرد که با مطالعه محتوای آشکار رویاها، می‌توانیم خواسته‌های پنهان و ناخودآگاهی را که منجر به روان رنجوری می‌شوند، آشکار کنیم.

تجزیه و تحلیل نمادهای رویا و نسبت دادن معنی به آنها در فرهنگ عامه منبعی برای سرگرمی و تأمل در خود شده است. آیا رویاها معنایی دارند؟ آیا می توانید خواسته ها و آرزوهای ناخودآگاه خود را با تعبیر خواب بیاموزید؟

آنچه رویاهای شما به شما می گویند و اینکه آیا آنها احساسات واقعی شما را آشکار می کنند به عوامل مختلفی بستگی دارد. در حالی که برخی از تئوری‌های مدرن رویاها نشان می‌دهند که پاسخ منفی است – اینکه رویاها ممکن است اجزا بیولوژیکی بیشتری داشته باشند یا حتی به دلیل وضعیت خواب ایجاد شوند – این امر مفسران و تحلیل‌گران را از تلاش برای شناسایی مضامین و نمادهای رایج رویا منع نکرده است.

  1. رویاهای مربوط به سقوط

رویاهای افتادن از ارتفاعات بسیار رایج است. در حالی که یک افسانه رایج وجود دارد که می گوید اگر در رویای خود، زمین بخورید در زندگی واقعی خواهید مرد! اما این افسانه درست نیست. بنابراین، رویاهای افتادن واقعاً چه معنایی می تواند داشته باشد؟

طبق بسیاری از تعابیر رایج رویاها و حداقل یک مطالعه، افتادن در رویا نشانه آن است که چیزی در زندگی شما خوب پیش نمی رود. ممکن است نشان دهنده این مسئله باشد که برای مثال باید در مورد یک تصمیم تجدید نظر کنید، یا مسیر جدیدی را در بخشی از زندگی خود آغاز کنید.

راسل گرانت، نویسنده کتاب “فرهنگ لغت رویای مصور” می گوید: “خواب افتادن بسیار رایج است. این نمادی از ترس در زندگی واقعی است – که می تواند شکست در کار یا زندگی عاشقانه باشد.” او می افزاید که «سقوط اغلب بیانگر نیاز به رها کردن و لذت بردن بیشتر از زندگی است.»

  1. رویاهایی در مورد برهنه شدن در ملاء عام

آیا تا به حال یک خواب ناخوشایند از این که در مدرسه یا اداره با لباس تولد خود ظاهر شوید، مشاهده کرده اید؟ رویای برهنه بودن واقعا غیرعادی و سخت است.

پنی پیرس، نویسنده «فرهنگ لغت رویا برای آدمک‌ها»، پیشنهاد می‌کند که دیدن برهنگی عمومی ممکن است نشان‌دهنده این باشد که احساس می‌کنید دروغگو هستید یا از آشکار کردن عیوب و کاستی‌های خود می‌ترسید.

  1. رویاهایی درباره تعقیب شدن

رویاهایی که توسط یک مهاجم شناخته شده یا ناشناس تعقیب می شوید، می توانند بسیار ترسناک باشند و بسیاری از مردم این نوع رویاها را تجربه می کنند. اما رویاهای تعقیب شدن در مورد آنچه در ذهن شما می گذرد چه می گویند؟

مترجمان رویاها اغلب پیشنهاد می کنند که چنین رویاهایی به این معنی است که شما سعی می کنید از چیزی در زندگی روزمره خود اجتناب کنید. تونی کریسپ، نویسنده «فرهنگ لغت رویا»، پیشنهاد می کند که تعقیب شدن در خواب ممکن است نشان دهنده تمایل به فرار از ترس ها یا خواسته های شما باشد.

کلید درک معنای چنین رویایی تا حدی به هویت تعقیب کننده شما بستگی دارد:

یک حیوان: ممکن است از خشم، هیجانات و سایر احساسات خود درحال فرار هستید.

تعقیب کننده ناشناخته: اگر تعقیب کننده شما یک شخصیت مرموز و ناشناخته است، ممکن است نشان دهنده یک تجربه کودکی یا آسیب گذشته باشد.

جنس مخالف: می تواند به این معنی باغشد که شما از عشق می ترسید یا تحت تاثیر یک رابطه در گذشته هستید.

  1. رویاهای از دست دادن دندان

اگر دندان هایتان بیفتد خواب چه تعبیری دارد؟ پنی پیرس، نویسنده «فرهنگ لغت رویایی برای آدمک‌ها»، پیشنهاد می‌کند که دیدن خواب از دست دادن دندان می‌تواند معانی متعددی داشته باشد.

به عنوان مثال ممکن است به این معنی باشد که شما نگران جذابیت یا ظاهر خود هستید. همچنین ممکن است نشان دهنده این باشد که شما در مورد توانایی خود در برقراری ارتباط نگران هستید، یا نگران این هستید که ممکن است چیزی شرم آور گفته باشید.

او توضیح می‌دهد: ماهیت واقعی دندان‌ها توانایی آن‌ها در گاز گرفتن، بریدن، پاره کردن و ساییدن است. اگر دندان هایتان بیفتد، قدرت شخصی و توانایی خود را برای قاطعیت، محکم بودن و محافظت از خود از دست می دهید.

  1. رویاهایی درباره مردن

مرگ یکی دیگر از موضوعات رایج رویاها است که می تواند به ویژه نگران کننده باشد. رویاپردازان گاهی اوقات خواب مرگ یکی از عزیزانشان یا حتی مرگ خود را می بینند. تعبیر خواب های رایج نشان می دهد که چنین رویاهایی منعکس کننده اضطراب در مورد تغییر یا ترس از ناشناخته ها هستند.

لوری لوونبرگ در کتاب «رویا» پیشنهاد می‌کند: تغییر نیز مانند مرگ می‌تواند ترسناک باشد، زیرا ما نمی‌دانیم «آن سوی» تغییر چیست، به همین دلیل است که ذهن رویاپرداز تغییر را با مرگ برابر می‌داند.

لوونبرگ همچنین معتقد است که خواب دیدن مرگ یکی از عزیزان می تواند بازتاب ترس مشابهی از تغییر باشد، به ویژه در مورد فرزندانمان. با بزرگ شدن کودک، ذهن والدین شروع به تعجب می کند که نسخه کوچکتر کودک کجا رفته است. بنابراین، رویاهای مردن، نوعی سوگواری برای گذشت زمان را نشان می دهد.

مطالعات همچنین نشان داده است که کسانی که به پایان زندگی نزدیک می شوند، عزیزان اطرافشان رویاهای مهم و معناداری را تجربه می کنند که اغلب مربوط به حضور آرامش بخش، آماده شدن برای رفتن، تماشای یا درگیر شدن با متوفی، تجربیات ناراحت کننده و کارهای ناتمام است.

  1. رویاهایی درباره شرکت در آزمون

مطالعات همچنین نشان داده‌اند که رویاهای امتحان دادن رایج هستند. به گفته کریگ همیلتون پارکر، نویسنده “معنای پنهان رویاها”، امتحان دادن در خواب ممکن است ترس اساسی از شکست را آشکار کند.

او می نویسد: «امتحانات، تجربیات استرس زا هستند که در آنها مجبور می شوید با کاستی های خود روبرو شوید. “خواب دیدن اینکه در یک امتحان مردود شده اید، در یک امتحان دیر می آیید یا آماده نیستید نشان می دهد که برای چالش های زندگی واقعی احساس آمادگی نمی کنید.”

  1. رویاهایی درباره خیانت

خواب دیدن اینکه همسر یا شریک عاشقانه شما با شخص دیگری به شما خیانت می کند می تواند بسیار ناراحت کننده باشد. در برخی موارد، مردم حتی شروع به تعجب می کنند که آیا این رویا واقعاً ممکن است حقیقت داشته باشد. آیا خواب دیدن اینکه همسرتان خیانت می کند به این معنی است که ممکن است این اتفاق بیفتد؟ یا اینکه در حال حاضر اتفاق افتاده است؟

تریش و راب مک گرگور، نویسندگان کتاب “واژه نامه کامل رویاها: راهنمای کنار تخت برای دانستن معنی رویاهای شما” می گویند، اگرچه این خواب ها ممکن است بازتاب ترس از خیانت باشد، اما احتمالاً چنین رویاهایی به این معنی نیست که همسر شما خیانت کرده است یا خیانت می کند.”

نویسندگان پیشنهاد می‌کنند: «این یکی دیگر از رویای «چه می‌شد اگر» است – شما در حال آزمایش محدودیت‌های واقعیت هستید.

آدامسون و گیل ویلیامسون، معتقدند که رویاهای مربوط به خیانت نشان دهنده مشکلات مربوط به اعتماد، وفاداری و ارتباط در یک رابطه است. آنها می نویسند: “اگر شما یا شریک زندگیتان در خوابتان خیانت کرده اید، یکی از شما در حال حاضر آنچه را که از آن رابطه نیاز دارید دریافت نمی کند.”

  1. رویاهای پرواز

بسیاری از مردم رویاهای مربوط به پرواز را تجربه می کنند. رویاهای پرواز می تواند هیجان انگیز و حتی رهایی بخش باشد، اما گاهی اوقات می تواند کاملاً ترسناک باشد (به ویژه برای کسانی که از ارتفاع می ترسند).

به گفته تونی کریسپ، نویسنده «فرهنگ لغت رویا»، رویاهای مربوط به پرواز اغلب دو جنبه متفاوت دارند. آنها می توانند احساسات آزادی و استقلال را نشان دهند. از سوی دیگر، آنها همچنین می توانند تمایل به ترس یا فرار از واقعیت های زندگی را نشان دهند.

رویای پرواز از آنجایی که اغلب شامل احساسات مثبت لذت است، ممکن است تمایلات جنسی ما را به تصویر بکشد… به خصوص جنبه هایی از آن که بیانگر آزادی از هنجارها و محدودیت های اجتماعی است.”

  1. رویاهای مربوط به بارداری

دیوید سی. لوهف، نویسنده “دایره لغت رویاها” معتقد است که رویاهای بارداری ممکن است گاهی اوقات ترس یک زن از اینکه یک مادر ناکافی باشد را نشان دهد.

نویسنده تونی کریسپ برداشت متفاوتی دارد و پیشنهاد می‌کند که رویاهای حاملگی نشان می‌دهند که رویا بیننده در حال توسعه بخشی از پتانسیل خود یا تعمیق یک رابطه است. راسل گرانت، مترجم رویا، می‌نویسد که این رویاها زمان‌های سختی را پیش‌بینی می‌کنند.

به طور کلی:

آیا برخی از این تعابیر خواب دقیق به نظر می رسند؟ اگر نه، نگران نباشید – رویاهای شما منحصر به فرد و بسیار شخصی هستند. به احتمال زیاد، چیزهایی که در رویاهای خود تجربه می کنید، احتمالاً منعکس کننده نگرانی هایی هستند که در زندگی روزمره یا رویدادهای اخیر با آن روبرو هستید

چگونه یک رویا را تجزیه و تحلیل می کنید؟ اولین قدم این است که به محض بیدار شدن از خواب، هر چیزی را که می توانید به خاطر بسپارید، یادداشت کنید. رویاها اغلب به سرعت فراموش می شوند، بنابراین یادداشت جزئیات می تواند به یادآوری کمک کند. بعد، به محتوای رویا نگاه کنید و به معنای آن در زندگی فکر کنید. چه ارتباطی با وقایع رویا دارید؟ چه نوع احساساتی را برمی انگیزند؟ در بسیاری از موارد، ممکن است متوجه شوید که رویای شما منعکس کننده رویدادها یا نگرانی های زندگی بیداری شما است.

telegram2 files