سند ارتقای سلامت روان جامعه کار و تولید

سند ارتقای سلامت روان جامعه کار و تولید

به گزارش سایک نیوز به نقل از ایرنا «هادی بهداد» روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته کارگر از ۵ تا ۱۱ اردیبهشت ماه اظهار داشت: موضوع زنان کارگر و نقش آنان در جامعه کار و تولید، کلیدی است، از این رو تصمیم‌هایی برای این قشر گرفته شده است.

وی افزود: همچنین کارگروه اصلاح آیین نامه ماده ۷۸ قانون کار در خصوص مهدکودک‌های جوار کارگاهی تشکیل می‌شود تا این موضوع نیز مورد بررسی قرار گیرد.

مدیرکل امور اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه امروزه سلامت روان، مهمترین موضوع که اکنون اولویت قشر کارگران است، گفت: این سلامت روان منشا و به عنوان جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه کار و تولید است که باید به آن توجه شود.

وی ادامه داد: در همین راستا، سند ارتقای سلامت روان جامعه کار و تولید در ۲ ماه آخر سال گذشته تهیه شد که در آن به سطوح مختلف پیشگیری از جزیی نگری به موضوع آسیب تا جامع‌نگری صورت گرفت. باید به تمام جنبه‌های این موضوع نگاه کنیم و برنامه کامل داشته باشیم.

بهداد از ۴۰ اقدام برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برای جامعه کارگران خبر داد و گفت: توجه جدی به خانه‌های بهداشت کارگری در دستور کار قرار دارد تا افزایش پوشش خدمات در آنها صورت گیرد.

وی بیان داشت: اکنون چهار هزار خانه بهداشت کارگری در سراسر کشور وجود دارد که یک میلیون کارگر را در حوزه سلامت روان تحت پوشش قرار داده ایم و براساس تاکید وزیر کار این تعداد باید به سه میلیون نفر برسد.

مدیرکل امور اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اقدام های پیشگیری از اعتیاد در بین جامعه کارگران اشاره کرد و گفت: در موضوع اعتیاد توافق خوبی با ستاد مبارزه با مواد مخدر صورت گرفته است و تفاهمنامه‌ای با ۱۰ بند و اجرای برنامه‌های مختلف در نظر گرفته شده است تا به موضوع آموزش، پیشگیری، غربالگری و درمان توجه بیشتری شود.

وی تاکید کرد: سیاست های ما در وزارت کار، سلامت جامعه کارگری و اجتماع است از این رو سندی در حوزه اعتیاد تدوین خواهیم کرد.

telegram2 files