اولین جشنواره ملی سلامت دانشجویان

اولین جشنواره ملی سلامت دانشجویان

مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان از برگزاری اولین جشنواره ملی سلامت دانشجویان خبر داد.

به گزارش سایک نیوز و به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر ابراهیم نعیمی گفت: نخستین «جشنواره ملی سلامت دانشجویان کشور» در حوزه سلامت روان و جسم و تعهد به تلاش جهت ارتقا شاخص‌های سلامت با ضرورت و اهمیت موضوع سلامت در جمعیت دانشجویی و دانشگاه‌های کشور برگزار می‌شود.

وی افزود: جشنواره ملی سلامت دانشجویان کشور با شعار «سلامت برای همه دانشجویان در همه ی دانشگاه ها» فرهنگ مراقبت فردی و اجتماعی به همت دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان برگزار می‌شود.

مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان گفت: این جشنواره با تاکید بر اهمیت موضوع سلامت، دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور را به مشارکت فرا می‌خواند، فراخوانی که از همه دانشجویان دعوت می‌کند تا با اندیشه‌های خلاقانه و مهارت‌های خود در حیطه‌های مختلف علمی و فرهنگی به خلق آثاری بپردازند که در زمره اشاعه فرهنگ سواد سلامت روان و جسم، خود مراقبتی، همدلی، نشاط اجتماعی، مسئولیت پذیری و تاب آوری است.

نعیمی افزود: جشنواره ملی سلامت دانشجویان کشور بستری است برای مشارکت فعال و یک اقدام جمعی در حوزه سلامت برای ارائه ایده‌ها، دستاوردها و کشف استعدادهای برتر و معرفی، تقدیر و بهره برداری از این ظرفیت‌های کم نظیر دانشجویی است.

رئیس جشنوار ملی سلامت دانشجویان افزود: جشنواره ملی سلامت دانشجویان کشور، به عنوان عرصة تجلی توانمندی‌ها و استعدادهای ارزشمند دانشجویان و بستری مناسب برای انعکاس ظرفیت‌های قابل توجه دانشگاه‌ها می‌باشد.

مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان محورهای این جشنواره را اسلام و سلامت، سلامت و دانشگاه، سلامت و امنیت، سلامت و خانواده، سلامت و ازدواج، سلامت و اشتغال، سلامت و ورزش، سلامت و تغذیه، سلامت و کرونا و سلامت و فضای مجازی بیان کرد.

نعیمی گفت این جشنواره در ۵ بخش ۱- آموزش، پژوهش و فناوری ۲- ایده‌ها و تجارب نوآورانه ۳- تولیدات رسانه‌ای- هنرهای تجسمی ۵- فضای مجازی برگزار می‌شود.

وی افزود: این جشنواره ویژه تمام دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور است، از اسفندماه ۱۴۰۰ آغاز و تا پایان مهر ۱۴۰۱ خواهد بود و علاقه مندان می‌توانند برای شرکت در این جشنواره به آدرس https://festival.saorg.ir/fa/ مراجعه و آثار خودشان را به دبیرخانه جشنواره واقع در تهران، طبقه ششم سازمان امور دانشجویان تحویل دهند.

telegram2 files