دکتر صفاری نیا، به عنوان سرپرست دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم منصوب شد

دکتر صفاری نیا، به عنوان سرپرست دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم منصوب شد

رئیس سازمان امور دانشجویان دکتر صفاری نیا، مدیرکل سابق دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان را به عنوان سرپرست این دفتر منصوب کرد.

به گزارش سایک نیوز و به نقل از ایسنا، در متن حکم دکتر مجتبی صدیقی خطاب به دکتر صفاری نیا آمده است:

“نظر به مراتب تعهد، شایستگی و تجارب ارزنده جنابعالی،  به موجب این ابلاغ به عنوان سرپرست دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان  منصوب می‌شوید. رجاء واثق دارم که بر اساس سیاست‌های دولت تدبیر و امید و اهداف، خط مشی‌ها و برنامه‌های راهبردی سازمان در توسعه و ارائه خدمات مشاوره و سلامت روان و جسم به دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور، گام‌های مؤثر و مفیدی برخواهید داشت.

توفیق روزافزون جنابعالی را از درگاه خداوند منان مسئلت دارم”.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، دکتر مجید صفاری‌نیا، عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور با مرتبه استادی در رشته روان‌شناسی اجتماعی است و تالیف، ترجمه، ویراستاری و نقد علمی ۳۵ عنوان کتاب دانشگاهی را برعهده داشته است.

دکتر صفاری‌نیا، متولد بهمن ۱۳۴۵ تهران است. فارغ التحصیل دکتری روان شناسی در سال۱۳۸۵ از دانشگاه علامه طباطبایی است و دوره های کوتاه مدت مدیریت بهره وری را در کشور ژاپن  و دوره حفظ محیط زیست را در کشورچین گذرانده است. وی در مقطع دکتری در دانشگاههای علامه طباطبایی، شهید بهشتی، تهران و آزاد اسلامی تدریس می کند.

از وی بیش از ۳۵ عنوان کتاب تالیف، ترجمه و براستاری منتشر شده است. از مهمترین تالیف های وی می توان به کتاب های دوجلدی مقدمه ای بر روان شناسی شهری، روان شناسی اجتماعی در تعلیم و تربیت،روان شناسی سلامت اجتماعی،نظریه های روان شناسی شخصیت، آزمونهای روان شناسی اجتماعی و شخصیت و از مهمترین آثار ترجمه وی کتاب های روان شناسی اجتماعی ارنسون و همکاران ، روان شناسی اجتماعی کاربردی و روان شناسی حفاظت از محیط زیست  است. کتاب روان شناسی اجتماعی کاربردی وی به چاپ چهاردهم رسیده است.

وی معرف رشته روان شناسی شهری و روان شناسی حفاظت از محیط زیست در جامعه دانشگاهی ایران است .

وی همچنین موسس فصلنامه های علمی-پژوهشی شناخت اجتماعی(مدیر مسئول) و پژوهشهای روان شناسی اجتماعی(سردبیر) است. وی عضو تحریریه چندین فصلنامه و سردبیر فصلنامه سلامت اجتماعی و اعتیاد ستاد مبارزه با مواد مخدرنیز می باشد. تاسیس جایزه استاد دکتر علی محمد کاردان با همکاری خانواده وی از دستاوردهای ایشان است. وی همچنین عضو کمیته سلامت اجتماعی فرهنگستان علوم پزشکی ج.ا.ا است. و کمیسیون روان شناسی اجتماعی به پیشنهاد ایشان در سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور در سال ۱۳۸۹ تاسیس و وی تا کنون ریاست آن را به عهده داشته است. ایشان در سال ۱۳۹۶ نیز مدت کوتاهی معاونت برنامه ریزی راهبردی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره ج.ا.ا را عهده دار بود که به دلایل شخصی از آن کنار کشید.

صفاری نیا چهار دوره ریاست انجمن روان شناسی اجتماعی ایران را از سالهای ۱۳۸۵ و هم اکنون (در دوره های سوم، چهارم، پنجم و هفتم) به عهده داشته است . راه اندازی کنگره های دوسالانه روان شناسی اجتماعی که سومین آن در سال ۱۳۹۴ با حضور پروفسور فیلیپ زیمباردو روان شناس نام آورجهان در دانشگاه پیام نور برگزار شد از فعالیت های ایشان است. وی در سالهای ۱۳۹۴ و ۱۳۹۶ به عنوان پژوهشگر برتر علوم انسانی کشوری دانشگاه پیام نور معرفی شده است . و همچنین در مراسم نورزوی سال ۱۳۹۶ روان شناسان و مشاوران  که به همت سازمان نظام روان شناسی، خانه اندیشمندان علوم انسانی و انجمن های روان شناسی برگزار شد، از وی به خاطر یک دهه تلاش برای توسعه علم روان شناسی اجتماعی در کشور تقدیر شده است.

از وی بیش از ۱۰۰ مقاله علمی-پژوهشی و ای اس ای به انتشار رسیده و بیش از ۵۰ مقاله در کنگره های علمی روان شناسی ارائه کرده  است. وی از ابتدای سال ۱۳۸۷ پیوستن به دانشگاه پیام نور سمت های علمی و اجرایی مانند رئیس پژوهشکده آموزش باز و از راه دور ، مدیرکل دفتر کار آفرینی و ارتباط با صنعت ، مدیر کل امور دانشجویان دانشگاه و مدیر گروه روان شناسی استان تهران و مدیر مرکز مشاوره دانشجویی را  به عهده داشته است. اولین مرکز نوآوری دانشگاهی کشور توسط وی در دانشگاه پیام نور راه اندازی شده است. وی همچنین سالها به عنوان عضو هئیت مدیره و معاون برنامه ریزی سازمان بهره وری انرژی ایران(سابا) در مجوعه وزارت نیرو مشغول به فعالیت بوده است. همچنین وی سالها تجربه مشاوره روان شناسی و خدمات بالینی را در بیمارستانهای روان پزشکی،  سازمان بهزیستی و مراکز مشاوره سبا، ره سلامت ، رکن و ریاست مراکز مشاوره دانشگاه علوم اقتصادی و دانشگاه آزاد اسلامی همراه دارد. علائق وی بیشتر در حوزه های روان شناسی اجتماعی- بالینی، سلامت اجتماعی، روان شناسی شهری، شناخت اجتماعی ، روان شناسی شخصیت و رشد است.


telegram2 files