چرا در جلسات مشاوره پیش از ازدواج باید شرکت کنیم؟

چرا در جلسات مشاوره پیش از ازدواج باید شرکت کنیم؟

سایک نیوز به نقل ایسنا: مشاوره پیش از ازدواج شکلی از «زوج درمانی» است که می‌تواند به شما و همسر آینده‌تان کمک کند تا برای ازدواج آماده شوید.به گزارش ایسنا به نقل از سایت تخصصی «verywellmind»، این نوع مشاوره به شما و شریک زندگی‌تان کمک می‌کند تا در مورد مسائل مختلف از جمله مسائل مالی، فرزندپروری و… گفت و گو کرده و نسبت به یکدیگر به شناخت دقیق و درست‌تری برسید. مشاوره پیش از ازدواج به گونه ای طراحی شده است که شما و شریک زندگی تان را با ابزارهایی برای پیشبرد زندگی مشترک مجهز کند.

شرکت در جلسات مشاوره پیش از ازدواج مزایایی را در اختیار زوجین قرار می‌دهد که عبارتند از:

ارتباط سازنده را می‌آموزید.

متخصصان می‌گویند: یکی از جنبه‌های اصلی مشاوره پیش از ازدواج، ارتباط صحیح است زیرا زوجین یاد می‌گیرند که مواضع خود را بدون مشکل و تعارض به وضوح بیان کنند.

مهارت‌های حل تعارض را فرا می‌گیرید.

مشاوره پیش از ازدواج همچنین به شما و شریک زندگی‌تان مهارت های حل مشکل و حل تعارض را آموزش می‌دهد. به گفته متخصصان در ابتدا، ارتباط اغلب به درگیری منجر می‌شود اما با گذشت زمان، زوج‌ها می‌توانند با شناخت بیشتر از یکدیگر بحث‌های سازنده‌تری داشته باشند.

روی جنبه‌های مثبت تمرکز می‌کنید.

مشاوره پیش از ازدواج می‌تواند به شما و همسر آینده‌تان کمک کند تا به جای جنبه‌های منفی بر جنبه‌های مثبت رابطه خود تمرکز کنید.

به حذف رفتارهای ناکارآمد کمک می‌کند.

مشاوره پیش از ازدواج می تواند رفتارها و الگوهای ناسالم را در یک رابطه شناسایی کرده و به اصلاح آنها کمک کند.

به ایجاد فرآیندهای تصمیم‌گیری کمک می‌کند.

مشاوره پیش از ازدواج می‌تواند به شما و شریک زندگی‌تان کمک کند تا فرآیندهای تصمیم‌گیری سالم و درست را توسعه دهید.

ترس های مربوط به ازدواج را کاهش می‌دهد.

اگر شما یا شریک زندگی‌تان در مورد زندگی زناشویی مضطرب هستید، مشاوره پیش از ازدواج می‌تواند به شما کمک کند تا در مورد مسائل مهم بحث کنید و در این زمینه به شفافیت برسید.

telegram2 files