مصاحبه متقاضیان شهرستانی اخذ پروانه روانشناسی به زودی آنلاین می‌شود

مصاحبه متقاضیان شهرستانی اخذ پروانه روانشناسی به زودی آنلاین می‌شود

 

رئیس سازمان روان شناسی و مشاوره کشور با اشاره به شیوع کرونا از دریافت مجوز برگزاری آنلاین جلسات کمیسیونهای تخصصی سازمان برای مصاحبه متقاضیان دریافت پروانه اشتغال روانشناسی خبر داد و گفت: به دلیل شرایط کرونایی، از طریق شورای مرکزی سازمان مجوز برگزاری آنلاین  جلسات کمیسیون‌ها و مصاحبات اخذ شده است، بدین ترتیب تلاش می کنیم متقاضیان دریافت پروانه فعالیت روانشناسی پس از راه اندازی زیر ساخت‌ها، از شهرستانها به تهران نیایند و مصاحبه آنها مجازی انجام شود.

به گزارش سایک نیوز و به نقل از ایسنا، دکتر محمد حاتمی در نشست گزارش عملکرد ۱۸ ماهه سازمان روان شناسی و مشاوره کشور، با تبریک هفته‌ دولت و اعلام افزایش عملکرد این سازمان در زمینه صدور پروانه روانشناسان اظهار کرد: صدور پروانه اشتغال روانشناسان دارای فرآیندی است ، این در حالیست که صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان توسط سازمان  تائید و کمیسیون های تخصصی ما نیز این صلاحیت را ارزیابی می کنند.

وی با تاکید بر اینکه به روز شدن کمیسیون های تخصصی برای صدور پروانه اشتغال و سنجش صلاحیت حرفه ای سازمان تا اول مهرماه ۹۹  از برنامه های در دستور کار بود ولی بخاطر شرایط کرونا به تعویق افتاد افزود که این امر منجر به آغاز فعالیت کمیسیون‌ها  از اوایل اردیبشت ماه شد.

دکترحاتمی با اشاره به اجرای آیین نامه کمیسیون تلفیق استانهای سازمان روانشناسی نیز گفت: با اجرای این آیین نامه در ۴ استان، مقدمات فعالیت آنها آغاز شده است.

وی تصریح کرد: بدین ترتیب تلاش می کنیم متقاضیان دریافت پروانه فعالیت روانشناسی از شهرستانها به تهران نیایند و مصاحبه آنها تصویری انجام شود.

رئیس سازمان روان شناسی و مشاوره کشور با بیان اینکه درهای کمیسیون‌ها را بروی تمام روان شناسان و مشاوران  از مرتبه دانشیاری به بالا باز کردیم، ادامه داد: تمام دانشگاه ها با سازمان مشارکت دارند و از ظرفیت و توانمندی آنها در کمیسیون ها استفاده می کنیم.

وی در بخش دیگر سخنانش به طرح‌هایی که در دست کارشناسی هستند و اجرای طرح نظارت و توانمند سازی حرفه ای روانشناسان و مشاوران و برگزاری آزمون جامع تخصصی اشاره کرد وگفت: اجرای طرح های مذکور منوط به تصویب آنها در شورای مرکزی سازمان روانشناسی است که برای دستیابی به آن دست از تلاش برنمی داریم.

وی در ادامه به بازرسی و نظارت بر تخلفات روانشناسان و مشاوران در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: به دلیل محبوبیت مباحث روانشناسی در بین مردم؛ به ویژه در زمان شیوع پاندمی کرونا ضرورت توجه به مسائل مشاوره و روانشناسی افزایش یافت به همین سبب برخی افراد که مدرک مشاوره و روانشناسی ندارند، تحت عنوان مشاور در فضای مجازی خود را به مردم معرفی کردند و همین امر کار سازمان را در بخش نظارت مشکل کرد.

به گفته‌ دکترحاتمی، طبق قانون، مسئولیت رسیدگی به تخلفات این عده بر عهده‌  سازمان روانشناسی و مشاوره کشور است.

رئیس سازمان روان شناسی و مشاوره کشور تاکید کرد: نگاه سازمان نظام روانشناسی نگاهی حمایتی است چراکه در صورت بروز تخلفات خود سازمان به آنها رسیدگی می کند.

دکترحاتمی در انتها به ضرورت آموزش اخلاق حرفه‌ای به روان‌شناسان تاکید کرد و گفت: معاونت آموزش سازمان روان‌شناسی و مشاوره در حال برنامه ریزی برای آموزش اخلاق حرفه‌ای به مشاوران و روان شناسان است.


telegram2 files