ارائه خدمات حمایتی و مشاوره‌ای به دانش‌ آموزان هرمزگانی

ارائه خدمات حمایتی و مشاوره‌ای به دانش‌ آموزان هرمزگانی

 

رییس سازمان بهزیستی کشور از اعلام آمادگی این نهاد جهت ارائه حمایت‌های روانی و اجتماعی به دانش آموزان و خانواده‌های حادثه واژگونی اتوبوس دانش‌آموزان هرمزگانی خبر داد.

به گزارش سایک نیوز به نقل از انوشیروان محسنی‌بندپی، با ابراز تاسف از وقوع حادثه تلخ واژگونی اتوبوس حامل دختران دانش آموز در منطقه داراب استان فارس، اظهار کرد: یکی از وظایف سازمان بهزیستی برای خانواده‌های عزادار و دانش آموزانی که در جریان این حادثه دچار مجروحیت و معلولیت شده اند و علاوه برآن دچار اضطراب و شرایط خاصی نیز هستند، استفاده از تیم روانشناسی ورزیده و کارآزموده به منظور بازتوانی روحیه آنان است.

محسنی‌بندپی در ادامه تصریح کرد: بر این اساس طرح محب که هدف از تشکیل آن مداخلات و حمایت‌های اجتماعی در زمان بروز حادثه و بلایا است، سعی می‌کند با بکارگیری تیمی از کارشناسان متخصص، به افراد آسیب‌دیده پس از حادثه مشاوره ارائه دهد و آنان را از شرایط سخت روحی تا حدی خارج کند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تأکید کرد: این سازمان آمادگی دارد که در راستای حمایت از خانواده‌های داغدار این حادثه و براساس وظایف خود از هر کمکی به لحاظ قانونی در صورتی که در توان و ظرفیت علمی و کارشناسی سازمان بهزیستی باشد به این خانواده‌ها خدمت رسانی کند.

به گفته بندپی، نیروهای بهزیستی از خانواده ها و دانش آموزان مجروح شده در این حادثه بازدید و برای آنان خدمات مشاوره ای نیز ارائه کرده است.

وی همچنین از بازدید و انجام خدمات مشاوره‌ای به آسیب دیدگان این حادثه توسط اورژانس اجتماعی بهزیستی شیراز نیز خبر داد.

 

ارائه خدمات حمایتی و مشاوره‌ای به دانش‌ آموزان هرمزگانی
5 از 1 رای
telegram2 files

1 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *