اختلاف سن بین زوجین در طول زمان به مشکل تبدیل میشود

اختلاف سن بین زوجین در طول زمان به مشکل تبدیل میشود

اگرچه ازدواج با فردی جوان تر در ابتدا می تواند جالب و هیجان انگیز باشد اما تحقیقات جدید نشان داده اند اختلاف سنی زیاد بین زوجین با کاهش رضایت زناشویی در طول زمان مرتبط است.

محققین دانشگاه کلرادو متوجه شدند زنان و مردانی که با افرادی جوان تر از خود با اختلاف سنی زیاد ازدواج می کنند در ابتدا رضایت زناشویی بالایی دارند و راضی هستند ولی پس از گذشت زمانی از این ازدواج, رضایت زناشویی انها از بین می رود.

علاوه بر این محققان دریافتند مسائل اقتصادی در بین زوجین با اختلاف سنی زیاد, نمود بالاتری دارد و این موضوع بین آنها نسبت به همسالان خود که ازدواجی با اختلاف سنی متناسب داشته اند, چالش بزرگتری است.

در این تحقیق که در مجله آنلابن اقتصاد جمعیت به چاپ رسید, پژوهشگران داده های طولی را از هزار خانوار استرالیایی به مدت سیزده سال جمع آوری و مورد بررسی قرار دادند.

ترا مکینیش یکی از محققان این پژوهش می گوید: ما متوجه شدیم مردانی که با زنان جوانتر از دواج می کنند رضایت زناشویی بالاتری دارند و مردانی که با زنان بزرگتر از خود ازدواج می کنند رضایت زناشوییشان پایین است.
همچنین در مورد زنان, آنهایی که همسرانی مسن تر و با اختلاف سنی زیاد از خود دارند, از زندگی زناشوییشان رضایت کمی دارند و جالب است که از ازدواج با مردان جوان تر رضایت بیشتری دارند.

با این وجود, پس از گذشت شش تا ده سال از ازدواج و زندگی زناشویی, رضایت حاصله از ازدواج با اختلاف سنی زیاد از بین می رود و افراد از زندگی خود احساس نارضایتی میکنند.

منبع : psychcentral

ترجمه : تیم تخصصی سایک نیوز

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *