پیام دکتر عباسعلی اللهیاری به مناسبت روز خبرنگار

پیام دکتر عباسعلی اللهیاری به مناسبت روز خبرنگار

خبرنگاران پرچمداران صداقت و آگاهی بخشان جامعه هستند، عزیزانی که حرمت قلم را پاس می دارند و حریم سنگر رسانه و مطبوعات را  به مثابه خانه خویش هیچگاه رها نمی کنند.

 

خبرنگاران چشمان بینا و گوش­های شنوای جامعه هستند که در تمامی دوران دفاع مقدس در کنار رزمندگان سرفراز میهن ایستادند و خون خود را فدای این مرز و بوم نمودند. تاریخ انقلاب اسلامی هیچگاه نقش برجسته و پررنگ سربازانِ قلم را به فراموشی نخواهد سپرد و هرجا که برگهای کتاب تاریخ ورق بخورد بی نشان از وجود این عزیران نخواهد بود.

 

خبرنگاران مهم ترین عامل موثر در روشنگری جوامع هستند، اصحاب رسانه ای که رسالتشان دفاع از آرمانها و فرهنگ غنی جوامع است و با سلاح خود که مقدس ترین نماد سوگند آسمانی است( ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ ) سعی در حفاظت از آرمانهای ملت یک سرزمین دارند و همواره در سختیها و مشکلات، سرما و گرما، برف و باران، جنگ و آتش، سیل و طوفان در انجام رسالتشان کوتاهی نمی کنند.

 

خبرنگاران پیام رسانان صداقت، پایبند به اخلاق و شرافت حرفه­ای هستند که ضمن رعایت احترام و حقوق فردی و اجتماعی انسانها و رعایت امانت داری در کمال شرافت و فضیلت سعی در بیان حقایق در جهت دفاع از ارزشهای انسانی، پیشرفت در مسایل اجتماعی و برطرف کردن مشکلات جامعه دارند.

 

خبرنگاران به راستی تجسم امانت ، مسئولیت ، تعهد ، دلسوزی و وظیفه اند .خبرنگاران وجدان بیدار جهان و تصویرگر زمان خویش هستند ، زیرا همواره در عمق جامعه زندگی می کنند و سلامت فرهنگی و فکری هر جامعه ای ، مرهون تلاش های شبانه روزی آنان است.

 

اینجانب مصادف با هفدهم مرداد ماه، یادمان شهادت مظلومانه محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران و روز خبرنگار، به نمایندگی از جامعه فهیم و قدردان روان شناسی و مشاوره کشور که همیشه خبرنگاران را به عنوان دلسوزان ارتقاء سلامت روان و تربیون های گفتمان این خانواده با جامعه در کنار خود احساس کرده ام از این عزیزان، نهایت قدردانی و سپاسگزاری را دارم و انتظار دارم باتوجه به رسالت خطیر و ارزشمند توسعه و ترویج هرچه بیشتر فرهنگ سلامت روان، ارزش های رفتاری، مهارتهای زندگی و دانش روانشناختی ارتباطات و سالم زیستی در بین جامعه ایرانی، همواره در نحوه ارائه اخبار، شاخص های روانشناختی را با توجه به رده سنی و رشد روانشناختی مخاطبان در نظر گرفته ، حساسیت های لازم را جهت اخبار سوانح و حوادث تلخ مدنظر قرار داده و در خصوص رعایت این شاخص ها بیش از پیش کوشش نمایند و با قلم رسای خویش به کمک سازمانها، نهادها و ساختارهای مختلف ملی، دانشگاهی و فرهنگی آمده و ترویج سواد روانشناختی ملی، فرهنگ آرامش و مهارتهای زندگی را در رسانه­های ارزشمند خود با ضریب بیشتری پیگیری و منتشر نمایید.

 

همچنین روز خبرنگار که حکایت از غوطه ور شدن در اقیانوس واژه­ ها، زندگی با دنیای کلمات، سرودن شعر عاشقی و رقصیدن با قلم صداقت است را تبریک عرض می­کنم و از درگاه خداوند بخشنده مهربان، بهترینها را برای این عزیزان مسئلت می نمایم.

 

دکتر عباسعلی اللهیاری

 

رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران

 

۱۳۹۶/۵/۱۷

 

 

منبع : سایت سازمان نظام روانشناسی و مشاوره

پیام دکتر عباسعلی اللهیاری به مناسبت روز خبرنگار
5 از 1 رای
telegram2 files

2 دیدگاه

  1. آقای اللهیاری عزیز، بهتر نبود به جای تبریک روز خبرنگار مانند دکتر مدنی در مورد توزیع دولتی مواد مخدر موضع گیری می کردید؟ هر فردی می تواند روز خبرنگار را تبریک بگوید اما موضع گیری شما در مورد توزیع دولتی مواد مخدر به عنوان رئیس نظام روانشناسی خیلی مهمتر از تبریک و تسلیت می باشد. آقای اللهیاری وقتی که شما جای واجب و مستحب را اشتباه می گیرید وای به حال بقیه اعضای سازمان نظام روانشناسی…
    جناب اللهیاری عزیز، تا زمانی که تحول ساختاری در سازمان نظام روانشناسی انجام نشود. مشکلات سازمان نظام روانشناسی ادامه پیدا می کند.
    خشت اول گر نهد معمار کج/ تا ثریا رود دیوار کج

    Like or Dislike: Thumb up 0 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *