اطلاعیه شماره ۲ چهاردهمین آزمون علمی _ حرفه ای سازمان نظام روانشناسی

اطلاعیه شماره ۲ چهاردهمین آزمون علمی _ حرفه ای سازمان نظام روانشناسی

به گزارش سایک نیوز, روابط عمومی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره اعلام کرد :
بااستعانت ازخالق مهربان، چهاردهمین آزمون علمی – حرفه‌ای ویژه متقاضیان دریافت پروانه اشتغال با کارشناسی غیرمرتبط (غیر از روان‌ شناسی و مشاوره) ساعت ۹ صبح روز جمعه ۲۴ شهریور ماه ۹۶ برگزار خواهد شد. محل برگزاری آزمون در اطلاعیه های بعدی اعلام خواهد شد.

 

ثبت نام آزمون از تاریخ شنبه ۲۱ مرداد ۹۶ (۹۶/۵/۲۱) آغاز خواهد شد و تا تاریخ سه شنبه ۲۱ شهریور ۹۶ (۹۶/۶/۲۱) ادامه خواهد داشت. لذا خواهشمند است از پرداخت وجه و ارسال مدارک به صورت پستی و یا ایمیل و … خودداری فرمایید.

 

شایان ذکر است تاریخ اعلام شده به هیچ وجه تمدید نخواهد شد

 

تذکر : ثبت نام آزمون تنها از طریق سایت سازمان و به صورت اینترنتی میسر خواهد بود.

بیشتر بخوانید

1 دیدگاه

  1. نظام روانشناسی و مشاوره اشکالات ساختاری فاجعه باری دارد. چند تا مثال میزنم تا بفهمید چه مشکلاتی در این سازمان وجود دارد. از ابتدای کار که شروع کنیم اسم این سازمان مشکل دارد. تقدم واژه روانشناسی باعث شده که رشته مشاوره به قهقرا رفته و روانشناسان خودشان را مقدم بر رشته مشاوره بدانند و این موضوع مشکلات بی شماری را برای مراجعین به وجود می آورد. وقتی روانشناسی را مقدم بر مشاوره بدانیم یعنی اینکه بیشتر مراجعین بیماران روانی هستند و باید رواندرمانی شوند. در صورتی که این طور نیست. بیشتر مراجعین به دنبال راهکارهای مفید برای باز کردن گره های زندگی خویش هستند و تنها اندکی از آنها دچار اختلالات روانی هستند. البته من نمی گویم که رشته مشاوره بیشتر از رشته روانشناسی مفید است. بلکه همه رشته های علمی و همه افرادی که به مردم خدمت می کنند در سلامت روان نقش دارند. همان پاکبان شهرداری هم با تمیز کردن محلات هم در سلامت روان نقش دارند. اسم این سازمان باید سازمان سلامت روان باشد و فقط به رشته روانشناسی و مشاوره محدود نباشد. مشکل دوم این سازمان وجود نهادهای موازی مانند سازمان بهزیستی و معاونت اجتماعی ناجا می باشد. به نظر می رسد که ادغام این نهادها باعث هماهنگی بیشتر در زمینه سلامت روان و زیر پوشش بیمه قرار گرفتن سلامت روان گردد. سومین مشکل این سازمان، همین آزمون علمی روانشناسی است که باید زیر پوشش سازمان سنجش باشد نه سازمان روانشناسی.
    تا وقتی کتابهای روانشناسی ما این همه اشتباه دارند و سازمان روانشناسی ما این همه مشکل دارد؛ هیچ آبی از این ماجرا گرم نمی شود. سازمان روانشناسی حداقل باید به افراد پروانه دار بفهماند که حداقل درصدی از مراجعان باید به دنبال راهکارهای پلیسی و قضایی بروند. به طور مثال موارد زیادی سراغ دارم که مراجع خانم بود و مورد تجاوز قرار گرفته بود و یا عکس و فیلم خصوصیش به گروگان گرفته شده بود و به مشاور و یا روانشناس مراجع کرده بود اما این همکاران به جای ارجاع مراجع به معاونت اجتماعی ناجا سعی کرده بودند با ادامه جلسات مشاوره و رواندرمانی پول مراجع را بگیرند. در صورتی که من دهها مورد این موارد سریعاً به معاونت اجتماعی ناجا ارجاع می دادم. زیرا معتقد هستم که برخورد پلیس با افراد متجاوز حداقل از بروز آسیبهای روانی در آینده پیشگیری می کند.
    معتقدم که معاونت اجتماعی ناجا یکی از بهترین نهادهای فعال در سلامت روان است که باید به جایگاه بالاتری برسد. باید بدانیم قبل از روانشناس و مشاور بودن باید حقوق و قانون یاد بگیریم که هم خودمان دچار مشکلات قانونی نشویم و نه مراجع دچار این مشکلات بشود. باید درک کنیم که شوهری که دست بر روی زنش بلند می کند با مشاوره و روانشناسی درست نمی شود و یا اگر درست شود خیلی طول می کشد. در کشورهای غربی نیز اگر زن مورد آزار شوهرش قرار بگیرد اول بار پیش پلیس می رود نه روانشناس و مشاور.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *