تولید برچسب پوشیدنی هوشمند برای محافظت در برابر آزار جنسی

تولید برچسب پوشیدنی هوشمند برای محافظت در برابر آزار جنسی

 مهندسان موسسه فناوری ماساچوست آمریکا (آم آی تی) برچسب هوشمند پوشیدنی اختراع کرده اند که به محض وقوع هر گونه آزار و اذیت جنسی، بی درنگ پیام خطر ارسال می کند.

به گزارش سایک نیوز به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی نشریه انگلیسی دیلی میل، این برچسب هوشمند قابل الصاق به تمامی قطعات پوشاک است.
برچسب یاد شده همراه با یک اپلیکیشن تلفن همراه هوشمند است و ارتباط این دو با بلوتوث می باشد. عملکرد برچسب به این شکل است که هنگام تماس فیزیکی مشکوک، ابتدا پیامی از طریق تلفن همراه برای کاربر ارسال می شود که می پرسد در موقعیت آزار جنسی قرار دارد یا خیر و در صورت ارسال نشدن پاسخ و یا تایید، پیامی برای پنج تن از نزدیکان فرد ارسال می شود که شماره های تماس آنها در گوشی موجود است.
برچسب یاد شده در دو حالت فعال و غیرفعال عمل می کند. حالت فعال برای مواردی است که قربانی آزار جنسی بیهوش است یا همچون کودکان و افراد مسن قدرت دفاع از خود را ندارد. حالت غیرفعال برای زمانی است که فرد خود می تواند از سازوکار برچسب استفاده کند.
این برچسب قابلیت چسبیدن به هر تکه از لباس را دارد و ‘مانیشا موهان’ محققی که آن را اختراع کرده، برای ساخت و توسعه آن از قربانیان آزار جنسی کمک گرفته است.

تولید برچسب پوشیدنی هوشمند برای محافظت در برابر آزار جنسی
3 از 2 رای
telegram2 files

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *