برگزاری آزمون سلامت روان دانش آموزان مدارس متوسطه اول

برگزاری آزمون سلامت روان دانش آموزان مدارس متوسطه اول

به گزارش سایک نیوز به نقل از ایرنا، مسعود شکوهی مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: در سالهای گذشته با توجه به محدودیت زمانی، آزمون آسیب شناسی روانی اجتماعی در مدارس متوسطه سراسر کشور انجام می شد و امسال نیز با درنظر گرفتن موقعیت جغرافیایی، این آزمون در چند نوبت و طبق زمان تعین شده، برگزار می شود.
وی گفت: در این رابطه اردیبهشت ماه آزمون مشاوره ای در هفته مشاغل در مدارس دوره متوسطه برگزار شد و امسال نیز با همکاری معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، طرح آمایش مشکلات و آسیب شناسی روانی و اجتماعی دانش آموزان دختر در دوره متوسطه با هدف تعیین بروز و شیوع انواع آسیب شناسی روانی اجتماعی به تفکیک هر منطقه، برگزار می شود.
شکوهی با بیان اینکه طرح مدارس دوست دار زندگی با هدف مداخله علمی برای افزایش مهارت پذیری و توانمند سازی دانش آموزان، مربیان و والدین آنها سال گذشته با همکاری سازمان بهزیستی کشور در تهران بصورت پایلوت انجام گرفت، افزود: با توجه به موفقیت آمیز بودن خروجی این طرح، امسال نیز این طرح به مدارس کشور تعمیم داده می شود.
مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش در خصوص برگزاری آزمون های سلامت روان در مدارس متوسطه طی سال جاری گفت: این طرح که برای سنجش ظرفیت سلامت و شناخت روان دانش آموزان از سال تحصیلی ۹۴ -۹۳ برای پایه دهم و سال ۹۵ – ۹۴ برای دانش آموزان پایه نهم انجام شد، در سال جاری تحصیلی ۹۶ – ۹۵ برای پایه هشتم انجام خواهد شد و این طرح در واقع حرکتی در راستای شناخت آسیب ها، رفع و یا کاهش اثرات آن در بین محصلان است.
وی ادامه داد: در طرح آسیب شناسی که اردیبهشت ماه و با همکاری معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری انجام شد، افزون بر ۲۶ هزار نمونه در سطح کشور جمع آوری و تحلیل شد و با توجه به گستردگی طرح، اکنون در حال ارجاع نتایج بدست آمده آن به دستگاه ها و مدیران مربوطه برای تصمیم گیری و اتخاذ روش ها هستیم.
وی با بیان اینکه همچنان نتیجه نهایی این آزمونها حاصل نشده، گفت: پس از بررسی و تجزیه و تحلیل نتایج آزمون و توصیه و جمع بندی ها و مشارکت نظرات مشاوران با همکاری دفتر امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش و همچنین پژوهشگرانی که این آزمونها را برگزار کردند، اطلس آسیب ها با توجه به بعد جغرافیایی و بومی که زمان زیادی صرف آن خواهد شد، برای کاهش آسیب های روانی در بین دانش آموزان تصمیم گیری می شود.


30 دیدگاه

 1. سلام کسی میدونه چطوری میشه تو این ازمونه شرکت کرد آیا؟؟؟؟

 2. با سلام و احترام به مسئولین گرامی

  بنده خواهش مندم که در اضافی درخواست کمک ما را وارد این آزمون تحصیلی بکنید با تشکر

 3. سلام من دانش اموز سال نهمم وقتی میرم سایت همگام فقط توانایی و رغبت رو بالا میاره
  در صورتی که من سلامت روان و نهایی نکردم وقبلا بالا میاورد کسی می دونه چرا؟؟؟

 4. یوسف شعبانی این آزمون برای هفتمی ها و هشتمی ها هست برای نهمیا همون رغبت و توانایی نیازه

 5. دیدگاه من این است که دراینده در رشته ی ریاضی قبول بشوم وبا پدر مادرم خوش اخلاق باشم

 6. این آزمون به ما کمک می کند که خودمان را ببینیم که در چه رشده هایی استعداد داریم

 7. این آزمون به ما کمک می کند که خودمان را بشناسیم

 8. سلام من تو این آزمون شرکت کردم نمیشه دوباره جواب هامو تغییر بدم؟

 9. سلام من این ازمون ها رو نهایی نکردم و الان وقتش تموم شده چی میشه ؟؟؟؟

 10. Very nice post. I just stumbled upon your blog and wished to say that I have really enjoyed surfing around your blog posts. In any case I will be subscribing to your rss feed and I hope you write again very soon!|

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *