درمان بیش فعالی از طریق اصلاح مزاج مناسب با سن و جنس و محیط کودک

درمان بیش فعالی از طریق اصلاح مزاج مناسب با سن و جنس و محیط کودک

درمان بیش فعالی از طریق اصلاح مزاج مناسب با سن و جنس و محیط کودک امکان پذیر است. متخصص طب سنتی گفت: امروزه کودکان به دلیل آپارتمان‌نشینی و عدم تحرک کافی، ملقب به بیش فعالی شده و ناچارند از داروهای سرکوب کننده انرژی استفاده کنند.

یکی از متخصصی طب سنتی، مریم نواب‌زاده اظهار کرد: آنچه که امروزه در طب مدرن کلاسیک به عنوان بیش فعالی شناخته می‌شود، از دیدگاه طب سنتی همان هجوم و غلبه خلط صفرا است.

نواب زاده ادامه داد: امروزه شاهد آن هستیم که درصد قابل توجهی از کودکان و نوجوانان ما را به عنوان بیش فعال می‌شناسند و متاسفانه استفاده بی‌رویه از داروهای بیش فعالی، نه تنها باعث از بین رفتن عامل بیش فعالی در کودک نمی‌شود که باعث اختلالات دیگری به خاطر عوارض این داروها در کودک و نوجوان خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: آنچه که امروزه در طب مدرن کلاسیک به عنوان بیش فعالی شناخته می‌شود، از دیدگاه طب سنتی همان هجوم و غلبه خلط صفرا است که قطعا در سنین کودکی و نوجوانی شاهد افزایش صفرا به طور طبیعی خواهیم بود. صفرا معادل گرمی و خشکی است. گرمی صفرا در سنین کودکی و نوجوانی لازمه فعالیت‌های حیاتی این سنین است.

این متخصص طب سنتی بیان کرد: متاسفانه به دلیل زندگی‌های صنعتی و آپارتمان‌نشینی و عدم تحرک کافی کودکان، بسیاری از مواقع تحرک و جنب و جوش‌های مخصوص این سنین را بیش فعالی در نظر گرفته و به غلط از داروهای سرکوب کننده فعالیت‌های طبیعی کودک خود استفاده می‌کنیم.

نواب زاده در نهایت اضافه کرد: اگر چند دهه به عقب بازگردیم و دوران کودکی خود را به یاد آوریم، حتما به خاطر خواهیم آورد که نسل‌های گذشته، نسل‌های پر جنب و جوشی بودیم که در طی روز چندین و چند ساعت با گروه دوستان و همسالان خود بازی‌های پرتحرک بسیاری داشتیم.

وی تاکید کرد: شناخت طبایع ومزاج‌ها، به والدین کمک خواهد کرد که با توجه به شناخت طبع کودک خود و شناخت مواد غذایی صفرازا و عدم استفاده زیاد از این مواد غذایی، بجای استفاده نادرست از داروهای ضد بیش فعالی، با تغذیه مناسب کودک خود و اصلاح رفتاری باعث فروکش کردن غلبه صفرا با روش‌های صحیح علمی شوند.

وی تصریح کرد: متاسفانه امروزه طب نوین این ادعا را دارد که کودکان مبتلا به بیش فعالی، در سنین بالاتر درصدی از بزهکاری و اختلالات رفتاری و اختلالات اعصاب بیشتری خواهند داشت و متاسفانه ادعای درستی نیز بوده و این به معنای شکست درمان‌های رایج بیش فعالی در طب نوین است.

این متخصص طب سنتی بیان کرد: از دیدگاه طب سنتی، با اصلاح مزاج مناسب با سن و جنس و محیط پیرامون کودک و نوجوان، بیش فعالی به طور قطع درمان‌پذیر خواهد بود.

نواب‌زاده خاطرنشان کرد: اغلب بیماری‌هایی مانند بیش فعالی ریشه در عدم شناخت خود و محیط دارد و کافی است کمی بیشتر با علم ارزشمند مزاج شناسی و شناخت طبایع آشنا شویم.

درمان بیش فعالی از طریق اصلاح مزاج مناسب با سن و جنس و محیط کودک
3.3 از 9 رای
telegram2 files

2 دیدگاه

 1. ضمن عرض سلام و خسته نباشید به دست اندرکاران محترم سایت سایک نیوز
  با خواندن مطلب بالا به شدت متاثر شدم که چرا در عصر تکنولوژی و ارتباطات که به راحتی و با چند لمس نوک انگشت میتوان به آخرین مطالب روز علمی جهان دسترسی داشت ، عده‌ای متاسفانه رو به نظریات عهد باستان آورده و میخواهند با رجوع به نظریات منسوخ مشکلات جدیدا کشف شده را توضیح داده و حتی درمان نمایند ، بیش فعالی که خود یک اشتباه ترجمه ای بزرگ می باشد و باعث عدم درک بسیاری افراد حتی برخی از افراد تحصیل کرده که بدون مطالعه و صرفا با تکیه بر معنی لغوی آن برداشت شخصی خودشان را از این اختلال بعنوان تحرک زیاد یا شیطنت دارند ، امروزه بعنوان شایعترین اختلال دوران کودکی که در بیش شصت درصد موارد تا بزرگسالی ادامه پیدا می کند ، و مختص کودکان نیست ، شناخته شده است.
  در هر صورت جای توضیحات تخصصی در این نظر کوتاه نیست و به فرصتی دیگر موکول میکنم.
  به هر حال من از دست اندرکاران سایت تقاضا دارم نسبت به انتشار مطالب فاقد پشتوانه علمی روز کمال دقت را بفرمایند چرا که هزاران نفر از طریق سایت یا کانال تلگرام مطالب را مطالعه می کنند و به عنوان مرجع استفاده می کنند.
  یادمان باشد تا همین چندی قبل این نظر که دنیا روی شاخ گاو است و گاو بر پشت ماهی بسیار پذیرفته و موجه بود ، کافیست از پیرهای فامیل بپرسید تا بدانید که فاصله زمانی چندانی از ناآگاهی نگذشته است.

  Like or Dislike: Thumb up 0 Thumb down 0

  1. درود
   با تشکر فراوان از بیان نظرات خود. تیم تخصصی سایک نیوز در جریان تمامی مطالب مربوط به روانشناسی و مشاوره می باشد و از انواع دیدگاه های مرتبط با این حوزه با رویی گشوده استقبال می نماید. ما نه تنها نسبت به اینگونه مسائل جبهه گیری نداریم بلکه به دنبال این هستیم تا فردی متخصص مانند شما متوجه آنچه که در حوزه تخصصی اش اتفاق می افتد باشد تا اگر مخالفتی در این باره دارد ابراز کرده و یا اقدام عملی مانند انجام یک پژوهش علمی در این زمینه را انجام دهد.
   این نوشته بر اساس گفته های یک متخصص طب سنتی صورت گرفته که نام و نشان ایشان در سایت درج گردیده است. بد نیست به عنوان یک متخصص رشته روانشناسی/مشاوره ایشان را در جریان نظرات خود قرار دهید.
   اگر این امر محقق شد، می توانید برای اطلاع ما و سایر همکارانتان نتایج خود را در اینجا ابراز نمایید تا مورد استفاده همگان قرار گیرد.
   موفق باشید.

   Like or Dislike: Thumb up 0 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *