اعلام فراخوان برای حمایت از طرح‌های پژوهشی حوزه علوم شناختی

اعلام فراخوان برای حمایت از طرح‌های پژوهشی حوزه علوم شناختی

از سوی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دهمین دوره فراخوان حمایت از طرح‌های پژوهشی در حوزه‌های مرتبط اعلام شد

به گزارش سایک نیوز و به نقل از ایسنا، ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای تحقق سیاست‌های خود در نظر دارد با حمایت از طرح‌های پژوهشی زمینه ترویج دانش علوم شناختی در سطح کشور را فراهم کند و در این راستا تاکنون ۹ مرحله فراخوان حمایت از طرح‌های پژوهشی از سوی این ستاد منتشر شد و در نتیجه این فراخوان‌ها، بیش از ۲۱۰ طرح پژوهشی و مطالعاتی در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی در مراکز علمی کشور تحت پوشش حمایت‌های ستاد قرار گرفتند.

از این تعداد مطالعات پژوهشی ۶۰ طرح در حوزه‌های مختلف علوم شناختی به اتمام رسیده است.

دهمین دوره فراخوان حمایت از طرح‌های پژوهشی از سوی ستاد علوم شناختی منتشر شد و علاقه‌مندان برای دریافت حمایت از ۲۵ خرداد تا ۲۵ تیر ماه مهلت دارند تا طرح خود را از طریق کارتابل کاربری در سایت این ستاد بارگذاری کنند. در دهمین مرحله از فراخوان، به طرح‌های پژوهشی محققانی که تاکنون در این زمینه فعالیت متمرکزی نداشته‌اند، مورد توجه قرار گرفته است.

پژوهش‌های کاربردی و بنیادی شناختی مبتنی بر نگاشت مغز، پژوهش در حوزه بالینی و علوم اعصاب شناختی، فناوری شناختی برای ارزیابی و بازتوانی شناختی، توسعه فناوری‌های شناختی مرتبط با مغز و ماشین و مغز با مغز، مدل سازی شناختی، روانشناسی شناختی، توسعه روش‌ها و ابزارهای توانبخشی شناختی، پژوهش‌های کاربردی و بنیادی در آموزش و پرورش شناختی، پژوهش‌های کاربردی و بنیادی در زبانشناسی شناختی، پژوهش در حوزه‌های مشترک علوم انسانی و علوم شناختی از جمله انسان‌شناسی شناختی، شناخت اجتماعی، مدیریت شناختی و اقتصاد شناختی از جمله زمینه‌های حمایتی این ستاد از طرح‌های پژوهشی است.

طرح‌های پیشنهادی محققان در این فراخوان شامل ترکیبی از حداقل دو پایان نامه (کارشناسی ارشد / دکتری) است که باید در راستای اهداف پژوهشی، توسعه فناوری یا خدمات شناختی و در چارچوب اولویت‌های ستاد قرار داشته و دستاورد یکپارچه‌ای را دنبال کنند.

طرح‌های پژوهشی و توسعه فناوری، خصوصاً در حوزه علوم پایه، مشروط به مشخص بودن فازهای بعدی طرح برای رفع نیازهای جامعه و توسعه اقتصاد دانش بنیان مورد بررسی قرار می‌گیرند.

انتهای پیام


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *