دکتر محمد حاتمی، رییس جدید سازمان نظام روانشناسی و مشاوره: فصل نويني در تاريخ روانشناسي و مشاوره كشور در حال ظهور است.

دکتر محمد حاتمی، رییس جدید سازمان نظام روانشناسی و مشاوره: فصل نويني در تاريخ روانشناسي و مشاوره كشور در حال ظهور است.

آقای دکتر محمد حاتمی، رییس جدید سازمان نظام روان شناسی و مشاوره، در آيين معارفه رياست اين سازمان كه روز چهارشنبه ۱۵ اسفند با حضور مسئولين كشوري و نيز اعضاي شوراي مركزي سازمان و اساتيد و روان شناسان صاحب نام در تالار کوثر دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران برگزار شد، به ايراد سخنراني پرداختند.

ایشان فرمودند: این پیام ها و شور و شوق حضور، مسئولیت مرا بیشتر می کند. این شور حضور فقط به خاطر من نیست، به خاطر جایگاهی است که روانشناسی و مشاوره در کشور دارد، فصل نوینی در تاریخ روانشناسی و مشاوره کشور در حال ظهور است.پانزده سال از عمر سازمان می گذرد و خیلی کارها شده است و آقای دکتر افروز و آقای دکتر اللهياری زحمات زیادی کشیدند و نگاه جامعه به روانشناسی و مشاوره تغییر کرده است و همه برای مشکلاتشان به روانشناس مراجعه می کنند و به یک فرهنگ تبدیل شده است و از طرف دیگر هم نگاه مسئولین نسبت به خدمات روانشناسی و مشاوره تغییر کرده است.

دکتر حاتمی در ادامه بیان داشتند: من به عنوان اولین کارم، یک کار گروه در نظام روانشناسی ایجاد می کنم و تاریخ روانشناسی و مشاوره را ترسیم می کنم. روانشناسی به یمن وجود سازمان نظام روانشناسی است که بیش از 200 هزار دانشجو روانشناسی و مشاوره دارد و بیش از 26 هزار عضو در سازمان داریم و حدود 800 مرکز خدمات مشاوره در کشور داریم، ما با حساسیت زیادی افراد را انتخاب می کنیم.

اگر کسی می خواهد در این حوزه فعالیت کند حتما باید از سازمان نظام با ساختار قدرتمندی که دارد، پروانه بگیرد.32درصد فضای مجازی در دست مسائل روانشناسی و مشاوره است و من در دوره مسئولیت خودم، فضاهای مجازی را مدیریت خواهم کرد و نخواهم گذاشت افراد بی صلاحیت به حقوق مردم تجاوز کنند و از طریق پیام های غیر واقعی که در فضای مجازی می دهند از مردم سوء استفاده کنند.

یکی از بحث ها، مسئله اعتباربخشی است و آن کسی که می خواهد در ایران فعالیت روانشناسی کند باید از سازمان پروانه بگیرد و برای این کار ما ستون تخصصی داریم و اجازه نمی دهیم غیر از این ستون تخصصی تعیین شده که قانون هم بر ما تکلیف کرده، مسیر دیگری باشد.

ایشان گفتند: یکی از کارهای مهمی که در دوره جدید سازمان نظام روانشناسی و مشاوره خواهم کرد، بحث نظارت است. در دوره مسئولیتم سعی دارم با کمک صدا و سیما و آموزش و پرورش، سازمان نظام روانشناسی را بیشتر معرفی کنم و بخش شناساندن این سازمان در راس کار خواهد بود و در کنار این سعی در بالابردن سلامت روان مردم خواهیم کرد.

من از حضور ارزشمند همه شما تشکر می کنم و قطعا در دوره جدید به کمک شورای مرکزی تلاش می کنیم یک چشم انداز جدیدی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره داشته باشیم.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *