پیام دکتر محمد حاتمی رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره ج.ا.ا

پیام دکتر محمد حاتمی رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره ج.ا.ا

بسم الله الرحمن الرحیم

رب ادخلنی مدخل صدق و اخرجنی مخرج صدق و اجعل لی من لدنک سلطانا نصیرا

جامعه محترم و فرهیخته روان شناسی و مشاوره کشور

با سلام و آرزوی سلامت و توفیقات روزافزون الهی برای همه شما بزرگواران، همانطوریکه مستحضرید؛ انتخاب رئیس سازمان در دوره چهارم با مشکلاتی مواجه گردید. به این دلیل فرصتهای زیادی که می‌توانست در ارتقاء رشته و تحول در سازمان منجر شود بامشکلاتی مواجه شد و چالش‌های برای سازمان ایجاد گردید. اکنون حکم ریاست سازمان از سوی ریاست محترم جمهوری بنام اینجانب صادرشده است، برخود فرض می‌دانم ؛سپاس و تشکر خود را از ریاست محترم جمهوری و اعتماد اعضای گرانقدر و اندیشمند شورای مرکزی اعلام نموده و از تک تک شما عزیزان که با صبر و متانت در این مدت سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره را مورد حمایت خود قرار داده اید، تشکر و قدر دانی نمایم.

اعضای محترم و اساتید معظم، در شرایط کنونی با توجه به چالش‌های موجود، اولویت هایی وجود دارد که می‌بایست در یک برنامه کوتاه مدت و سپس بلند مدت گام‌هایی جهت تحول آفرینی بنیادی در رشته و سازمان ایجاد شود. اهم این اولویت‌ها و برنامه‌ها عبارتند از : وحدت ودوستی درون سازمانی بین همه اعضاء، تدوین قوانین ، آئین نامه ها و دستورالعمل‌های لازم مطابق قانون تشکیل سازمان، شفاف سازی و اطلاع رسانی عملکرد سازمان ، هماهنگی و یکسان‌سازی صدور مجوزها با نهادها و سازمان‌ها، نظارت دقیق برکلیه فعالیت‌های روان شناسی و مشاوره در سطح کشور، تعامل با ساختارهای حاکمیتی و اجرائی کشور از جمله وزارتخانه‌های مرتبط، سازمان بهزیستی، صدا وسیما، آموزش و پرورش و حوزه های علمیه، پیگیری در سهم بخشی در برنامه‌های بالا دستی از جمله سند سلامت روان، بیمه‌های اجتماعی و کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت و سایر حقوق صنفی و حرفه‌ای رشته، برنامه‌ریزی جهت ساختارسازی صنعت اقتصاد روان‌شناسی، تجاری سازی،اشتغال زایی، خودکفایی و کارآفرینی رشته و اعاده شخصیت واقعی و جایگاه رشته در نظام سلامت کشور، تخصصی کردن و تفکیک مرزهای صلاحیت حرفه‌ای رشته، کاهش صف طولانی دریافت پروانه اشتغال، نظم‌دهی در برگزاری کارگاه‌های تخصصی و آموزشی، اعتبار بخشی بر بسته‌های آموزشی و درمانی وآزمون های روانشناختی، ساماندهی برنامه‌های توانمند سازی از جمله باز آموزی، آموزش مداوم، دوره‌های کوتاه مدت ، دوره‌های حرفه‌ای و کارآموزی، فرهنگ سازی و نهادسازی‌ والزام دستگاه‌های کشور به اجرای استانداردهای موردنظر سازمان، مقابله با تهدیدهای جدی فضاهای مجازی، خصوصا”فعالیت افراد غیرمجاز و تبلیغات غیرواقعی توسط افراد سود جو، اطلاع رسانی و ارتباط تعریف شده با اعضاء در داخل و خارج از کشور، سامان دهی امور استان‌ها ساختارسازی و استفاده از ظرفیت‌های آنها جهت اجرای برنامه‌ها و نظارت ، تدوین برنامه جامع علمی و راهبردی مطابق اسناد بالادستی و بومی‌سازی رشته بر اساس ارزش‌های دینی و اسلامی،شناساندن سازمان در جامعه و افزایش سواد سلامت روان و اولویت‌های دیگر که در این مختصر نمی گنجد.

اینجانب با آگاهی کامل از مشکلات و چالش‌های پیش رو برحسب تکلیف شرعی تلاش‌های خود را وقف برون رفت از شرایط موجود می‌نمایم و از همه شما عزیزان انتظار دارم در این شرایط حساس از حمایت و دعای خیرخود-کماکان بهره مند فرمایید. درصورت حمایت و وحدت اطمینان می‌دهم با همه مشکلات وکمبودها ” ما می‌توانیم ” از شرایط موجود عبور نمائیم. ساحل آرام و زیبای روان‌شناسی و مشاوره کشور دست نیافتنی نیست. در این راه از خود گذشتگی وصداقت حرفه‌ای ضامن نقشه راه برای رسیدن به افق روشن موفقیت است.

خواهران و برادران : در چند سال گذشته شما شاهد تلاش‌های صادقانه اینجانب جهت حفظ ارزشهای رشته بوده اید. اکنون همانطوریکه درسوابق قبلی‌ام مندرج است با سرلوحه قرار دادن آرمان‌های شهداء، خط صراط المستقیم و دستورات مقام معظم رهبری در دیدار مورخ 19/02/1390 با اعضای شورای مرکزی با استفاده از تمام ظرفیت‌های ملی و با مشارکت کلیه تفکرات موجود برنامه‌های خود را آغاز می‌کنم.

” برنامه محوری” و” قانون مداری” در سازمان اجرایی می شود. با برون‌سپاری و استفاده از تمام ظرفیت‌ها تلاش می‌نمایم، خرد جمعی را سرلوحه تمام فعالیتهای سازمان قرار دهم و فضای انس و معنویت را در رشته حاکم و ارتباطی تعریف شده با همه اعضای خانواده بزرگ جامعه روان‌شناسی و مشاروه برقرار نمایم. ضمن تشکر و سپاس از زحمات رؤسای قبلی سازمان جناب آقای دکتر اللهیاری و جناب آقای دکتر افروز -مطمئنا” از تجربیات این بزرگواران استفاده و کاستی‌های احتمالی را با همکاری شورای مرکزی و هیأت بازرسان برطرف می‌نمائیم.

فلذا؛ اینجانب و همکارانم از امروز در قبال تمام عملکرد سازمان خود را مسئول و در هر زمان پاسخگوی شما خواهیم بود و بطرق مختلف عملکرد سازمان را به سمع و نظرتان خواهیم رساند و با حمایت شما با سوء استفاده کنندگان، متخلفین، قانون گریزان و کسانی که اخلاق حرفه‌ای را رعایت نمی‌کنند یا احیانا” به حقوق مراجعین احترام نمی گذارند، مقابله جدی می‌شود و قدرمسلم هیچکس در مقابل قانون مصونیت ندارد.

با افتخار اعلام می‌نمایم از امروز فصلی جدید در تاریخ سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور آغاز شده است که صد البته منجر به پدید آئی سازمانی که در جهت ارتقاء رشته، دفاع از حقوق روان شناسان و مشاوران و دفاع از حقوق مراجعان گام‌های بلندی برخواهد داشت.

امیدوارم با مشارکت همه اعضاء فهیم سازمان و حمایت‌های مدبرانه اعضاء فرهیخته و دانشمند شورای مرکزی بتوانیم در مسیر رشد و تحول سازمان وظایف حرفه ای خود را انجام داده و رضایت شما اعضاء محترم را تأمین نمائیم. ان شاء الله.

“بارالها همیشه بهر جا روم بقدم صدق داخل و بقدم صدق مرا خارج گردان و بمن از جانب خود بصیرت و حجت روشنی که دائم مددکارم باشد عطا فرما”

با آرزوی توفیق الهی و سپاس فراوان

محمد حاتمی

 

منبع: سازمان نظام روان شناسی و مشاوره


1 دیدگاه

  1. امیدواریم. سمت گرفتن و صحبت کردن مهم نیست عمل کردن مهمه پس تا کاری را انجام ندادید و تا وقتی که سازمان نظام از این بی کفایتی در نیاد و مشغله کاری خیل عظیم جمعیت روانشناس را حل نکردید و تا وقتی اجازه ندادید از هر قشری و رشته ای و بدون کنکور وارد رشته روانشناسی بشه اونموقع صحبت کنیدو بگید من عمل کردم پس باید به عمل دید نه حرف. میدونید رشته روانشناسی به اندازه پزشکی مهم هست پس چرا دارن بدون کنکور وارد میشن جرا این اجازه را به وزارت علوم دادید که تا کسی توی رشته خودش کم میاره سریع روانه روانشناسی بشه چرا روانشناسی راهم مثل پزشکی پرستاری مامایی و خیلی رشته های دیگر محدودیت ایجاد نمیکنید براش چرا؟؟؟؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *