استاندار تهران :مدیران استان برای کاهش طلاق به مهارت آموزی توجه کنند

استاندار تهران :مدیران استان برای کاهش طلاق به مهارت آموزی توجه کنند

 

استاندار تهران گفت:مدیران از کنار طلاق به عنوان منفورترین حلال به راحتی عبور نکنند و نیاز است برای تحقق بودجه وهزینه های لازم در این بخش که نوعی سرمایه گذاری برای آینده است برنامه ریزی شود.

 

به گزارش سایک نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، محمدحسین مقیمی استاندار تهران در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با اشاره به آمار طلاق در استان تهران گفت: افزایش آمار طلاق دراستان تهران موضوعی ناپسند است و دستگاه ها باید بیشتر به اقدامات زیرساختی و فرهنگی در موضوع انسان سازی بپردازند.

وی افزود:مشاوره قبل ازدواج در استان هایی که اجباری شده است در کاهش طلاق به موفقیت رسیده اند و این نظر کارشناسان و صاحبنظران جامعه شناسی است که مهارت آموزی قبل و بعد ازدواج ضرورت دارد.

مقیمی امکانات استان تهران را برای آموزش و فرهنگ سازی مؤثر دانست و تأکید کرد: مهارت آموزی به سربازان در نیروهای مسلح که اکنون انجام می شود نتیجه همین جلسات است و باید به شکل کلان در همه بخش ها اجرایی شود.

وی آسیب شناسی و متقاعد کردن جوانان برای آموزش زندگی را اولویت برنامه ریزی دستگاه های مسئول در امور جوانان عنوان کرد و گفت: مدیران از کنار طلاق به عنوان منفورترین حلال به راحتی عبور نکنند و نیاز است برای تحقق بودجه وهزینه های لازم در این بخش که نوعی سرمایه گذاری برای آینده است برنامه ریزی شود.

استاندار تهران در ادامه سخنانش به دستورالعمل وزارت ورزش و جوانان در خصوص تعیین موضوعات محوری ماهانه برای ستاد ساماندهی امور جوانان اشاره کرد وافزود: موضوعات مربوط به مشارکت اجتماعی،اوقات فراغت،مسکن و ازدواج،فضای مجازی،آسیب های اجتماعی و اشتغال تا بهمن ماه امسال تعیین شده است و اداره ورزش و جوانان استان و اداره امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران بر اساس این موضوعات نشست های هم اندیشی برای دریافت طرح و برنامه با حضور نمایندگان جوانان و سازمان های مردم نهاد و اساتید دانشگاه برگزار کنند.

استاندار تهران در ادامه سخنانش با بیان اینکه لازم است فرمانداران با همراهی بخشداران،دهیاران و سازمان های مردمی امکان ورود جوانان به نشست های تصمیم گیری در حوزه جوانان را فراهم کنند گفت: نشست های ستاد ساماندهی امور جوانان در فرمانداری ها نیز برگزار شود.

مقیمی در پایان به تصمیم ایجاد خانه جوانان در همه شهرستان های استان تهران اشاره کرد و افزود: با راه اندازی خانه جوانان در شهرستان های بهارستان، شهریار،شمیرانات و ورامین همه شهرستان های استان صاحب خانه جوانان می شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *